Praga będzie miała swój własny Targ Śniadaniowy. I to nie jeden! Co przygotowali organizatorzy na nowy sezon?

Zima jeszcze nie puszcza, a my już myślimy o lecie! I słusznie, bo jest czym pozytywnie się nastrajać. - W tym sezonie mamy dla warszawiaków wiele niespodzianek. Targ Śniadaniowy zawita również na Pradze. Projekt jest w przygotowaniu, ale najprawdopodobniej w jeden dzień weekendu targ odbywać się będzie w Parku nad Balatonem na Gocławiu, a drugiego dnia w Parku Skaryszewskim - mówi pomysłodawca targu, Krzysztof Cybruch. To jeszcze nie wszystko...

Spodobało ci się? Polub nas

- Powiedzieliśmy sobie sakramentalne "tak" i najprawdopodobniej Targ Śniadaniowy od połowy kwietnia będzie się odbywał również na Pradze, w Parku nad Balatonem oraz Parku Skaryszewskim - mówi Krzysztof Cybruch po rozmowach z Urzędem Dzielnicy. - Czuję dobrą karmę i jestem przekonany, że projekty dojdą do skutku - dodaje.

Do tej pory Targ Śniadaniowy odbywał się wyłącznie na lewym brzegu Wisły. W 2015 roku lokalizacji było kilka - tradycyjnie Żoliborz, a także Mokotów, Powiśle, Wola, a z okazji świąt Wielkiej Nocy również Wilanów. Do tej pory nie udało się jednak dotrzeć na prawy brzeg Wisły. Zmieni się to w sezonie 2016. - Bardzo się cieszymy, że mieszkańcy Pragi również będą mieli swój targ - mówi Cybruch.

Dla organizatorów targu Skaryszak i Balaton to jednak wciąż mało. Chcą, aby targ mógł działać cyklicznie również na Białołęce. - Najprawdopodobniej uda się utworzyć targ w Parku Magicznym. To jedno z ładniejszych miejsc na Białołęce - mówi Cybruch.

Czy lewy brzeg Wisły również może liczyć na jakieś niespodzianki? Krzysztof Cybruch nie chce za dużo zdradzać, ale jestem przekonany, że jeden z projektów, który ma zamiar zrealizować w miesiącach letnich na Placu Powstańców Warszawy (gdzie wciąż odbywa się Targ Rybny), będzie hitem lata. - Świeżej rybie lato nie służy, więc zamykamy na czas wakacji Targ Rybny, a otwieramy coś zupełnie nowego. Będzie dużo muzyki i interesujących spotkań - mówi Cybruch.

Jest również pomysł na zagospodarowanie pl. Powstańców Warszawy w ciągu tygodnia. To koncept handlowy, ale szczegółów Krzysztof na razie nie chce zdradzać.

Mamy również smutną wiadomość dla mieszkańców Powiśla - stamtąd Targ Śniadaniowy zniknie. - Jest inny pomysł na zagospodarowanie tego terenu, więc w tym sezonie skupimy się na lokalizacjach, które są pewne - mówi.

Targi Śniadaniowe ruszą już w połowie kwietnia. Wcześniej odbędą się jeszcze targi z okazy Świąt Wielkiej Nocy - tradycyjnie w Wilanowie, a także na Ursynowie (w Niedzielę Palmową i Wielką Sobotę) oraz na Placu Powstańców Warszawy przy Targu Rybnym (18-20 marca oraz 23-23 marca). 19 marca również odbędzie się tradycyjnie Targ Śniadaniowy na Żoliborzu w wielkanocnej odsłonie.

Więcej o: