Sezon Veturilo rozpoczyna się już za tydzień! 204 stacje i ponad 3 tys. rowerów do dyspozycji warszawiaków

Trudno w uwierzyć, ale tak - dla rowerów zima się skończyła. Nadchodzi sezon Veturilo. Już za tydzień, w nocy z 29 na 1 marca firma Netflix Bike ponownie udostępni warszawiakom swoje jednoślady.

Spodobało ci się? Polub nas

Sieć warszawska obejmuje 204 stacje i ponad 3 tysiące rowerów. Wśród nich m.in. nowe lokalizacje uruchomione pod koniec sezonu 2015 - Trinity Park I oraz Warsaw Spire. Trzy miesiące przerwy, jak informuje Nextbike, poświęcono na konserwację systemu, naprawy rowerów oraz przygotowanie infrastruktury na kolejny, wymagający sezon.

Warszawiacy będą mogli korzystać z 10 tandemów (dwuosobowych rowerów) oraz z "Veturilko", czyli pierwszej na świecie stacji rowerów publicznych dla dzieci (Al. Niepodległości - Batorego).

Sezon 2015 był rekordowy od względem popularności rowerów miejskich w Stolicy. Od początku marca do końca listopada odnotowano 1 975 083 wynajmów oraz 82 658 rejestracji nowych użytkowników. W sumie, w latach 2012-2015 Veturilo wypożyczano 6 069 514 razy, a liczba użytkowników sięgnęła 374 821. Warto podkreślić, że Warszawski Rower Publiczny jest jednym z największych i najpopularniejszych systemów tego typu w całej Europie.

Równocześnie ze startem Warszawskiego Roweru Publicznego, nastąpi uruchomienie wypożyczalni w Grodzisku Mazowieckim i Konstancinie-Jeziornie. Podobnie jak w ubiegłym sezonie, tamtejsi rowerzyści będą mieli do dyspozycji 5 stacji i 55 jednośladów Konstancińskiego Roweru Miejskiego oraz 9 stacji i 65 jednośladów Grodziskiego Roweru Miejskiego.

Więcej o: