Stolica czystości? Raczej nie. Warszawa ma jeden z najgorszych wyników w Europie

Komisja Europejska opublikowała raport na temat selektywnej zbiórki odpadów w 28 stolicach europejskich. Papier najlepiej segreguje się w Lublanie, szkło w Sztokholmie, a plastik w Bratysławie. Warszawa znajduje się na ostatnich miejscach we wszystkich kategoriach rankingu - informuje portal Teraz Środowisko.

Z badania o którym możemy przeczytać na stronie Teraz Środowisko wynika, że Warszawa znalazła się na 25. miejscu (dalej za stolicą uplasowała się tylko Sofia, Bukareszt i Zagrzeb). Natomiast jeśli chodzi chodzi o zbiórkę papieru jest przedostatnia. - "Niewiele lepiej wygląda zbiórka szkła (22. miejsce). W kwestii zbiórki plastiku zajęliśmy 15. miejsce na 18 państw uczestniczących w rankingu. Jeśli chodzi o zbiórkę metalu, jesteśmy na 16. z 19 miejsc. Troszkę lepiej jest z odpadami biodegradowalnymi - wyprzedziliśmy tu aż 10 krajów" - czytamy na portalu.

Spodobało ci się? Polub nas

Jak wynika z rankingu wyróżniają się dwie stolice - Lublana (Słowenia), w której aż ponad połowa odpadów komunalnych jest segregowana. Inne europejskie miasta wyprzedził również  Tallin (Estonia), w którym segreguje się 47,2 proc. odpadów komunalnych oraz 74,2 proc. papieru. Na trzecim miejscu znalazły się Helsinki.

Więcej o: