Na Bemowie powstanie tropikalna plaża? "A zimą lodowisko!"

Pomysłodawca jednego ze złożonych projektów w budżecie partycypacyjnym proponuje, by w jednym z bemowskich parków powstał zbiornik wodny z piaszczystą plażą. Będziecie głosować?

- Projekt dotyczy stworzenia namiastki "tropikalnej plaży" na terenie Bemowa. Założeniem jest utworzenie niewielkiego zbiornika wodnego (stawu) - czytamy na stronie projektu.

Spodobało ci się? Polub nas

Zdaniem projektodawcy na Bemowie obecnie brakuje możliwości spędzenia czasu w bezpośrednim otoczeniu wody. - Plaża i staw sprawią, że czas spędzany na powietrzu będzie przyjemny. Z pewnością będzie to miły i interesujący punkt rekreacyjny dla rodzin z dziećmi - zwłaszcza w okresie letnim - pisze.

Z kolei w okresie zimowym zbiornik, jak proponuje projektodawca, wykorzystać będzie można (w zależności od głębokości) jako lodowisko - przy uwzględnieniu zasad bezpieczeństwa.

Pomysłodawca projektu proponuje dwie lokalizacje: w parku przy Górczewskiej albo na terenie Fortu Bema. Jego zdaniem najbardziej odpowiedni rozmiar dla stawu to 150 m2. W celu zapewnienia odpowiedniej jakości i czystości wody proponuje wykorzystanie metody biologicznej polegającej na samooczyszczaniu się wody.

Całkowity koszt projektu autor szacuje na 200 tys. zł. Głosowalibyście?

Więcej o: