Złóż życzenia Danucie Szaflarskiej, w sobotę skończy 101 lat!

Nie ma i nie będzie drugiej takiej aktorki, uczestniczki powstania warszawskiego, uwielbianej przez miliony Polaków kobiety. Danuta Szaflarska kończy 6 lutego 101 lat! Z tej okazji Muzeum Powstania Warszawskiego zbiera urodzinowe życzenia dla solenizantki. Złóżcie je razem z nami

Spodobało ci się? Polub nas

"Młynarzówna", czyli Danuta Szaflarska urodziła się w Kosarzyskach nieopodal Piwnicznej Zdrój, jak sama twierdzi w filmie "Inny świat" - 6 lutego 1915. Dokumenty co prawda mówią inaczej, wg. nich Szaflarska jest młodsza o dwa tygodnie.

W czasie II wojny światowej prócz tego, że była łączniczką Armii Krajowej, występowała też w Teatrze Frontowym AK. Jej debiut w pierwszym powojennym filmie "Zakazane piosenki" przejdzie do historii kina, podobnie jak choćby scena z filmu "Pora umierać", która wciąż jest aktualna. Życie zawodowe do dziś aktorka dzieli między kinem a teatrem, aktualnie pani Danuta przygotowuje się do premiery spektaklu "Sklep przy głównej ulicy" w Teatrze Żydowskim w Warszawie, gdzie zagra, a jakże, główną rolę. Dokładnej daty premiery nie znamy, pierwotna została przeniesiona z 12 lutego na czas nieokreślony. Drodzy Państwo, w imieniu Danuty Szaflarskiej i dyrekcji Teatru Żydowskiego w Warszawie poinformowali właśnie, że termin premiery został przeniesiony ze względu na stan zdrowia aktorki. Prawdopodobnie premiera odbędzie się w maju lub czerwcu na zakończenie obchodów jubileuszu 65-lecia Teatru Żydowskiego.

 

Życzenia Danucie Szaflarskiej można składać na facebookowej stronie Muzeum Powstania Warszawskiego do soboty, 6 lutego.

- Jeśli chcecie umieścić swoje życzenia na wielkiej karcie z okazji 101. urodzin Pani Danuty, wpiszcie je w komentarzu pod tym postem . Pokażmy ilu nas jest! Nas, czyli fanów talentu i dokonań Pani Danuty! - czytamy na fanpagu Muzeum Powstania Warszawskiego. W chwili publikacji tekstu życzenia pani Danucie złożyło już ponad 3,4 tys. osób.

Do życzeń dołączamy się również my, cała redakcja metrowarszawa.pl.

Pani Danuto, kolejnych stu lat w zdrowiu! Kochamy Panią!

Więcej o: