Najfajniejsze miejsca na Bielanach. Tu znajdziesz wszystko, co chciałbyś pokazać znajomym [MAPKA]

Bielany w ciągu ostatnich dwóch lat stały się jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic Warszawy. Klimatyczne kawiarnie, niepozorne knajpki z pysznym jedzeniem, no i zielony lasek bielański, w którym można złapać oddech po ciężkim tygodniu pracy. Które miejsca koniecznie trzeba odwiedzić na Bielanach?

Przygotowała Marta Kondrusik

Jedną z pierwszych klimatycznych kawiarni, które pojawiły się na Bielanach była Cafe de la Poste przy równie klimatycznym Placu Konfederacji , prowadzona przez sympatycznego Francuza. - To od niej wszystko się zaczęło - mówi Anna, autorka projektu Skwer-Integrator , na który można głosować w Budżecie Partycypacyjnym. Twierdzi, że można tam zjeść najlepsze croissanty w mieście.

Spodobało ci się? Polub nas

Potem nastąpił wysyp knajpek i kawiarni. Doszło do sytuacji, w której na Bielanach obecnie znajduje się przynajmniej sześć miejsc, w których można napić się kawy, coś przekąsić i przede wszystkim - przyjemnie spędzić czas ze znajomymi lub z laptopem. To m.in. Kawiarnia Roślina przy jednej z najciekawszych ulic na Bielanach - ulicy Schroegera, Veloart Cafe w postindustrialnym wnętrzu (w którym znajduje się m.in. sklep z rowerami), Caffee Consonni , gdzie można zjeść najlepsze lody w dzielnicy czy Czytelnia z bardzo wysmakowanym wnętrzem i espresso za 3 zł! A na coś francuskiego skoczyć można do Bonjour Bielany .

Na ciastko najlepiej skoczyć do bielańskiego Lukullusa , a na wino do Winnych Bielan albo Stacji Bielany (tam również na naleśnika).

Jeśli dopadnie was na Bielanach głód, musicie odwiedzić przynajmniej jedno z trzech miejsc - Curry House przy ulicy Żeromskiego 81 (pod tym samym adresem znajduje się słynna bielańska księgarnia Baczyńskiego), Tapas Bar Romesco z hiszpańską kuchnią stworzonego przez Dariusza Opaska lub pizzerię Lolo Rosso . Nie moglibyśmy nie wspomnieć o słynnej restauracji Karuzel Bielański .

Na Bielanach znajduje się również kilka interesujących sklepów, w których można kupić niebanalne produkty. W sklepie Stylove dostaniemy oryginalne rzeczy dla dzieci, głównie polskich marek. W Jadłostacji - wszystko co potrzeba do zdrowego i ekologicznego gotowania. W sklepie Stan Umysłu - dobre piwa z całego świata (miłośnicy piwa i szant na pewno zakochają się również w słynnej knajpie Gniazdo Piratów ).

Będąc na Bielanach, nie można również ominąć ulicy Wolumen , gdzie działa słynny targ owocowo-warzywny. Koloryt lokalny w pełni.

Na Bielanach powstaje również coraz więcej miejsc, w których można spędzić ciekawie czas. Jak prywatny dom kultury Dzika Historia , gdzie organizowane są najrozmaitsze zajęcia - dla dorosłych i dla dzieci. Można wybrać się na kurs gotowania, na jogę, taniec hawajski czy pokaz spektaklu teatralnego. Jego współzałożycielka Paulina Tyburska przyciąga najbardziej kreatywnych ludzi w stolicy i daje im przestrzeń do działania.

Na Bielanach znajduje się również strzelnica oraz park linowy . Latem przy Kępie Potockiej działa z kolei wypożyczalnia kajaków. Stamtąd już dwa kroki do Lasku Bielańskiego - bez wątpienia jednego z największych atutów tej dzielnicy. Kto akurat jest bliżej Młocin, może pójść na spacer do Lasku Młocińskiego , kto bliżej Kampinosu - do Puszczy.

Miłośników przestrzeni industrialnych zachęcamy do odwiedzenia Huty , miłośników kościołów - Kościoła Pokamedulskiego . To podobno najbardziej "hipsterski" kościół w Polsce. Odbywają się tu koncerty jazzowe w tajemniczych, wiekowych podziemiach, które z kolei w niedziele zamieniają się w kawiarnię z domowym ciastem.

Zobacz jeszcze Najfajniejsze miejsca na Woli Najfajniejsze miejsca w Wilanowie Na Mokotowie , Na Pradze Północ i na Ochocie .

Więcej o: