Kominy z czerwonym dymem na Woli. Wola Warm+Up, czyli warszawsko-berlińskie działania młodych artystów

W poniedziałek 18 stycznia 2016 Muzeum Woli, oddział Muzeum Warszawy wraz z partnerami zapraszają na działania artystyczne studentów Pracowni Działań Przestrzennych na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie oraz studentów Weißensee Kunsthochschule w Berlinie. Wystawa jest podsumowaniem wymiany i współpracy, rozpoczętej spotkaniem artystów na Woli w listopadzie 2015.

Spodobało ci się? Polub nas

Tytuł Wola Warm+Up nawiązuje do energii, wygenerowanej w toku pierwszych wspólnych warsztatów przez ponad czterdzieścioro ich uczestników.

- Odbyły się dziś dwie akcje z użyciem dymu. Zostały udokumentowane i wejdą do filmu, który będzie można zobaczyć na wystawie trwającej do 14 lutego. - mówi Anna Banaś z Muzeum Woli - Dwoje młodych artystów z Berlina i Warszawy w ramach kolaboracji zaanimowali rzeźbę, która stoi przed Muzeum. To kominy z lat 70., mówiące o przemysłowej przeszłości dzielnicy. Wewnątrz tych kominów umieścili źródła czerwonego dymu. Jednocześnie z tych rur wydobywała się melodia Warszawianki zagrana na kominach. Powstała z tego symfonia na kominy opowiadająca o robotniczej historii Woli. Następnie dwóch artystów z pracowni Mirosława Bałki wypuściło niebieski i czerwony dym z dachu Muzeum. Naprawdę dziś dużo się u nas dymiło. - mówi Anna Banaś.

Muzeum Woli i Goethe-Institut zaprosiły do wspólnego działania w przestrzeni Woli wykładowców i studentów sztuki z Warszawy i z Berlina. Zaproszenie artystów to część pomysłu na rewitalizację Woli w kontekście jej pamięci i historii, prowadzonych przez Muzeum w ramach programu Laboratorium miasta.

WOLA WARM+UPWOLA WARM+UP WOLA WARM+UP WOLA WARM+UP

Tematy realizacji odnoszą się do Woli: jej przemysłowej i wojennej przeszłości, współczesności i aury. Ten kontekst, informacje i wrażenia zostały przetworzone przez pojedynczych autorów, duety i kolektywy artystyczne.

W poniedziałek 18 stycznia, przez cały dzień w Muzeum Woli przy ulicy Srebrnej 12 i w okolicy Muzeum - zgodnie z przygotowaną dla publiczności mapą i harmonogramem - będą prezentowane efekty artystycznych poszukiwań i współpracy.

WOLA WARM+UPWOLA WARM+UP WOLA WARM+UP

WOLA WARM+UP

Wstęp na wszystkie działania jest wolny. Dziś na 18:00 zaplanowano kulminację działań i imprezę.

Więcej o: