- Nigdy nie mówiłam, że to będzie stuprocentowa kopia Central Perk - twierdzi Monika Adamiak, fanka "Przyjaciół"

Na pomysł wpadła po obejrzeniu wszystkich odcinków kultowego serialu. Twierdzi, że nie ma doświadczenia w gastronomii, ale za to głowę pełną pomysłów i na pewno jej się uda. Poznajcie Monikę Adamiak i jej pomysł na biznes.

Spodobało ci się? Polub nas

Zrobiło się wokół pani głośno, a w zasadzie wokół pani pomysłu na warszawski Central Perk.

Tak. Jesteśmy dopiero na początku drogi, a już muszę udzielać wywiadów i tłumaczyć się z tego, że złamałam jakieś prawa autorskie. Halo, my jeszcze nic nie zrobiliśmy, mamy tylko pomysł i plany!

Pani pomysł już bardzo spodobał się warszawiakom.

I nie tylko im. Skontaktowali się ze mną przedstawiciele Comedy Central proponując współpracę. Ale niczego jeszcze nie mogę zdradzić, jestem przed spotkaniem.

friends.wikia.comfriends.wikia.com friends.wikia.com friends.wikia.com

Kim pani jest, czym się pani zajmuje i skąd taki pomysł na biznes?

Mam 26 lat, pochodzę z Łomży, skończyłam studia w Warszawie, pracowałam w kilku korporacjach, na tę chwilę poświęciłam się całkowicie pomysłowi na kawiarnię i szukam odpowiedniego lokalu.

Jak dużego i w jakiej okolicy?

O powierzchni 90 - 100 m2. Marzy mi się na pograniczu Centrum i Żoliborza, bądź Centrum i Ochoty, ale nie zamykam się na inne dzielnice.

Zdaje sobie pani sprawę, że Central Perk to znak zastrzeżony należący do Warner Bros. Entertainment Inc?

Tak, jak najbardziej. Wszystko będzie zrobione tak, żeby nie narazić niczyich dóbr osobistych, ani praw autorskich. Ja zresztą nigdy i nigdzie nie mówiłam, że to będzie stuprocentowa kopia Central Perk, tylko kawiarnia inspirowana tą znaną z Przyjaciół. Zrobię jednak wszystko, żeby żaden fan serialu, ani mieszkaniec Warszawy po przekroczeniu progu kawiarni nie miał wątpliwości, gdzie się znajduje.

friends.wikia.comfriends.wikia.com friends.wikia.com friends.wikia.com

Czyli lokal nie będzie się nazywał Central Perk?

Nie, ja nigdy nie powiedziałam, że będzie się tak nazywał. To samo wypłynęło. Nazwa będzie troszkę inna.

Jaka?

Nie chciałabym jeszcze jej podawać. Przyjdzie na to czas. Będzie podobna do oryginału, ale zmieniona tak, żeby nikt się nie czuł urażony.

Czyli będzie np. zmieniona jedna literka? Może Central Park?

Jak będzie zmieniona - jeszcze nie mogę zdradzić.

Jaki budżet planuje pani przeznaczyć na ten lokal? Ma pani jakichś wspólników, inwestorów?

Wszystko robię sama, pomagają mi przyjaciele i znajomi. Na lokal planuję przeznaczyć ok. 160 - 170 tys. złotych.

friends.wikia.comfriends.wikia.com friends.wikia.com friends.wikia.com

Wszyscy pamiętamy jak wyglądał oryginalny Central Perk. Jaki będzie wystrój w pani kawiarni?

Będzie mocno inspirowany oryginałem, ale znów szczegółów nie mogę zdradzić, bo jeszcze dużo pracy przed nami, głównie przed moim architektem, który ma zadbać, żeby wystrój był podobny, oddawał atmosferę i klimat nie tylko oryginalnego Central Perku, ale też czasów, w których serial powstawał.

Jest pani bardzo tajemnicza, nie zgadza się pani na spotkanie ani na publikację pani zdjęć, dzwoni pani z zastrzeżonego numeru. Dlaczego?

Chciałabym zachować anonimowość, żeby móc na spokojnie pracować nad moim pomysłem. Im będzie bliżej otwarcia, tym więcej też zdradzę o sobie. Proszę być cierpliwym.

Więcej o: