Nowy Burmistrz Pragi Północ: - Ale ciacho!- komentują warszawianki

Podczas wczorajszej sesji radni Pragi Północ zdecydowali, że na czele zarządu dzielnicy stanie Wojciech Zabłocki (PiS). Ze stanowiska ustąpił Paweł Lisiecki, który w ostatnich wyborach parlamentarnych został posłem. Na stanowiska wiceburmistrzów powołani zostali ponownie: Dariusz Wolke i Dariusz Kacprzak, reprezentujący Praską Wspólnotę Samorządową. Zabłocki jest najmłodszym burmistrzem Warszawy

Spodobało ci się? Polub nas

Ewa z Mokotowa widząc zdjęcie nowego burmistrza komentuje:

- Wreszcie jest powód, żeby przeprowadzić się na Pragę . Kiedy pierwsza sesja rady dzielnicy panie burmistrzu? Do tej pory jeździłem tam na imprezy, zacznę chyba bywać częściej - mówi Ewa.

- Uwodzicielskie spojrzenie, rozmarzone oczy, bardzo przystojny, zalotny uśmiech - komentuje Natalia.

Wojciech ZabłockiWojciech Zabłocki facebook/Wojciech J. Zabłocki facebook/Wojciech J. Zabłocki

Wojciech Zabłocki jest najmłodszym burmistrzem stolicy, według koleżanek z redakcji - jest przystojny i wygląda na "godnego zaufania". No cóż, to się jeszcze okaże.

30-letni polityk doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W latach 2010-2014 był radnym dzielnicy Ursynów. W ostatnich wyborach samorządowych z sukcesem kandydował do Rady Warszawy, w której był wiceprzewodniczącym komisji ładu przestrzennego.

Z wykształcenia jest historykiem - absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego.

Wojciech ZabłockiWojciech Zabłocki Wojciech J. Zabłocki Wojciech J. Zabłocki

- Praga, to śródmieście prawego brzegu Wisły - mówił w swoim exposé Wojciech Zabłocki. Przekonywał, że jego priorytetem będzie dalsza rewitalizacja dzielnicy. Mówił też o programie rozwoju Pragi-Północ opartym o innowacje, tworzenie warunków dla rozwoju start-up'ów, a także o inwestycjach w odnawialne źródła energii.

- Będzie mu ciężko zastąpić burmistrza Lisieckiego, prażanie byli zadowoleni z jego rządów, Praga Północ zmienia się i rozwija i mam nadzieję, że młodemu burmistrzowi uda się ten rozwój utrzymać - mówi Monika, mieszkanka Pl. Hallera

Więcej o: