W Krakowie i Wrocławiu mieszkania drożeją, w Warszawie ceny spadają

?W Warszawie, po dwóch miesiącach, w których koszty metra kwadratowego przekraczały 7,4 tys. zł, w listopadzie ceny nieznacznie spadły do poziomu 7,3 tys. zł? - informuje w grudniowym raporcie o nieruchomościach Metro House.

- Jeżeli porównamy ceny nabywanych mieszkań sprzed roku do obecnych, największe polskie miasta można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to ta, w której kupowane są coraz droższe lokale - są to Wrocław, Gdańska i Gdynia - wymienia w raporcie Marcin Jańczuk z Metrohouse Franchise S.A. - Druga grupa to lokalizacje, w których ceny się nie zmieniły (Kraków, Warszawa, Łódź).

Jak tłumaczy największe procentowe obniżki dotyczą Poznania. Poprzednie wartości w granicach 5 300 zł za mkw.

Spodobało ci się? Polub nas

Z raportu wynika również, że poniżej poziomu 5 tys zł znów spadły ceny transakcyjne w Gdyni. Obecnie kupujący nabywają swoje nowe mieszkania średnio po 4 941 zł za mkw. Natomiast w Warszawie, po dwóch miesiącach, w których koszty metra kwadratowego przekraczały 7 400 zł, w listopadzie ceny spadły do poziomu 7 300 zł.'

Natomiast we Wrocławiu i Krakowie nabywcy postawili na znacznie droższe nieruchomości niż dotychczas. W tym pierwszym mieście średnia cena sprzedawanego mieszkania przekroczyła 5 600 zł za metr kwadratowy, a w Krakowie ponownie mamy do czynienia z przeciętnym kosztem przekraczającym sumę 6 tys zł za mkw.

Więcej o: