Wampiriada w Warszawie. "Krew jest bezcennym darem, który praktycznie każdy może ofiarować"

W dniach 7 - 10 grudnia w murach Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się Wampiriada SGH, czyli studenckie honorowe krwiodawstwo.

Spodobało ci się? Polub nas

Podczas Wampiriady, która w Warszawie potrwa od 7 do 10 grudnia, chętni mogą oddać krew w krwiobusie znajdującym się na uczelnianym parkingu. Dla każdego krwiodawcy przygotowane są upominki ufundowane przez Partnerów projektu.

Oprócz tego, jak informują organizatorzy, wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w konkursach związanych z krwiodawstwem. - W budynku G będzie czekać nasza ekipa projektowa przy wampiriadowym stoisku, gdzie każdy będzie się mógł dowiedzieć więcej o przeciwwskazaniach przy oddawaniu krwi, a także o samym projekcie - piszą organizatorzy.

Wampiriada w WarszawieWampiriada w Warszawie materiały prasowe materiały prasowe

Głównym celem Wampiriady jest rozpowszechnienie idei krwiodawstwa wśród studentów oraz wszystkich innych mieszkańców Warszawy. - Zależy nam też na angażowaniu tych ludzi, którzy nie mogą oddać krwi, ale wspierają przyświecające nam ideę. Chcemy promować dobroczynność i zdrowy tryb życia, zaznaczając fakt, że krew jest bezcennym darem, który praktycznie każdy może ofiarować drugiemu człowiekowi - mówią organizatorzy.

Wampiriada to coroczny projekt realizowany przez NZS SGH przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Więcej o: