Forbes: Warszawa wśród 10 najlepszych miejsc na świecie na uruchomienie pierwszego biznesu!

Magazyn Forbes opublikował ranking przedstawiający 10 najciekawszych miejsc na świecie na rozpoczęcie swojej przygody z biznesem. W rankingu oprócz Warszawy, wymieniono Londyn, Kair, Sofię i Moskwę. W rankingu co ciekawe nie pojawił się Berlin.

Jakie miasto na świecie to raj dla start upów? Według magazynu Forbes takich miejsc jest nawet 10. Wśród nich znalazła się Warszawa. Forbes opisuje Warszawę jako miasto, którym coraz bardziej interesują się zwłaszcza firmy technologiczne. Wymienia Google, które już pod koniec roku otworzy w stolicy Polski Google Campus.

Spodobało ci się? Polub nas

Według Forbes Polska pod względem biznesowym jest dużo silniejszym krajem niż Czechy i Słowacja - ma większy rynek wewnętrzny i silniejszą historię przedsiębiorczości. Wiele biznesów osiągnęło tutaj ogromny sukces - jak firma Allegro, Onet, Wirtualna Polska czy LiveChat i Nasza Klasa. Forbes zaznacza, że rząd bardzo angażuje się w rozwój warszawskiego biznesu. Warszawa jest ponadto głównym sponsorem Bitspiration - jednego z najważniejszych w Europie festiwali technologicznych.

Forbes oprócz Warszawy, wymienia również stolicę Malezji - Kuala Lumpur, Moskwę, Pekin, Bangalore, Sydney, Tunis, Londyn, Kair oraz Sofię.

Więcej o: