Tarabuk powraca: "Zapraszamy na kawę, ciasto i książkę na Marszałkowską 7"

Smutną historię Tarabuka na Browarnej zna już pewnie każdy warszawiak. Spółdzielnia "Radna" tak długo walczyła o to, by pozbyć się księgarni-kawiarni z Powiśla aż dopięła celu. Właściciele jednej z najbardziej klimatycznych kawiarni w Warszawie nie poddali się. Przenieśli lokal w inne, równie klimatyczne miejsce - na Marszawłkowską 7. "Już można wpadać na kawę, ciasto i książkę" - zaprasza właściciel Jakub Bułat.

Spodobało ci się? Polub nas

22 listopada na fan page'u Tarabuka ukazał się niezwykle optymistyczny post - "Chyba możemy to napisać... JESTEŚMY OTWARCI! Marszałkowska 7 naszym nowym domem" - czytamy na stronie .

Po przegranej walce o pozostanie przy ulicy Browarnej na Powiślu, właściciele Tarabuka nie zamierzali tak do końca złożyć broni. Jakub Bułat nie krył smutku związanego z przymusem opuszczenia dawnego lokalu, nigdy jednak nie padło hasło, że to już koniec Tarabuka.

Kilka tygodni po przeprowadzce Tarabuk już uwił sobie nowe gniazdko - tym razem będzie starał się podbić Mokotów. Mieszkańcy tej części Warszawy na pewno ucieszą się z pojawienia się w ich okolicy nowe kawiarni - zwłaszcza z taką przeszłością. Czy Tarabuk pozostanie na Marszałkowskiej? Nie jest to na razie pewne. Jakub Bułat wspominał, że ma w planach powrót na Powiśle.

Na Marszałkowską można już przychodzić na kawę, ciastko i dobrą książkę. Lokal jest mniejszy, ale nie mniej przytulny. Tradycyjnie w Tarabuku odbywać się będą również niedzielne spotkania dla dzieci. Teatralne Tarabajanie już 29 listopada - wstęp 15 zł. Teatr jedwabnych marionetek "Iskierka" przedstawi baśń niemiecką "Latarenka" - o dziewczynce, która wyruszyła w drogę w poszukiwaniu światła.

Więcej o: