Zielone światło dla odbudowy pensjonatu Gurewicza w Otwocku. To największy drewniany budynek w Europie

Za 2 lata dawny pensjonat Abrama Gurewicza w Otwocku ponownie przyjmie gości. Konserwator zabytków zatwierdził plan rewitalizacji obiektu. W Gurewiczu powstanie klinika chirurgii plastycznej i rehabilitacji, hotel i restauracja.

Spodobało ci się? Polub nas

- Może jeszcze trudno w to uwierzyć, ale dawny pensjonat Gurewicza za dwa i pół roku ma odzyskać swój dawny blask. Konserwator zabytków zatwierdził już projekt koncepcji remontu, modernizacji i rozbudowy ogromnego świdermajera. Prace budowlane mają rozpocząć się wiosną - poinformował we wtorek  portal Linia Otwocka .

GurewiczGurewicz Fot. Jacek Marczewski / AG Fot. Jacek Marczewski / AG

Pensjonat Abrama i Szymona Gurewiczów powstał w 1906 r. i przez kolejne 20 lat był stopniowy rozbudowywany. Przed drugą wojną światową służył jako elegancki zakład uzdrowiskowy. Ten ogromny świdermajer uznawany jest za jeden z największych drewnianych budynków w Europie. Niestety przez ostatnie lata stał opuszczony i niszczał. W 2014 r. pensjonat zakupił prywatny inwestor.

GurewiczGurewicz Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Gazeta Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Gazeta

Jak dowiedziała się Linia Otwocka w obiekcie powstanie klinika chirurgii plastycznej i rehabilitacji, hotel i restauracja. Nowy właściciel zapowiada odświeżenie fasady i przebudowę wnętrza. Powstanie też dodatkowy pawilon, który pomieści część rehabilitacyjną.

- Z zewnątrz w ogóle nie będzie zmieniony, będzie wyglądał tak jak do tej pory, ale dużo ładniej, bo zostanie odświeżony - przekonuje współwłaściciel. Zmiany nastąpią w środku budynku. Obiekt, w którym 18 lat temu mieściło się liceum medyczne, zostanie teraz przystosowany do świadczenia usług medycznych. Powstanie w nim nowoczesna klinika chirurgii plastycznej i rehabilitacji - zapewniał dziennikarzy z Otwocka inwestor.

GurewiczGurewicz Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Gazeta Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Gazeta

Szczegółowy projekt budowlany powinien być gotowy do końca stycznia. Inwestor liczy, że prace rozpocznie już wiosną 2016 r., a ośrodek będzie gotowy już za 2 lata.

Więcej o: