Powstanie klubokawiarnia prowadzona przez autystów i osoby niepełnosprawne. Wesprzyj "Życie jest fajne"

W Warszawie powstanie już wkrótce Klubokawiarnia, w której znajdzie zatrudnienie dziewięcioro autystów i osób niepełnosprawnych. Będzie to dla nich miejsce pracy, kultury i rehabilitacji. Do stworzenia tego wyjątkowego miejsca potrzeba jeszcze 28 800 zł.

Spodobało ci się? Polub nas

Poprzez stworzenie klubokawiarni pomysłodawca projektu - Fundacja Ergo Sum - chce zaoferować osobom, którym ze względu na chorobę, trudno znaleźć normalne zatrudnienie, miejsce, w którym będą one mogły spełniać swoje pasje, znaleźć przyjaciół, czy po prostu się rehabilitować.

- W Klubokawiarni autyści i osoby niepełnosprawne będą zatrudnieni na stanowiskach odpowiadających ich możliwościom, otrzymają też wsparcie opiekunów i terapeuty. Będą pracować w przystosowanych dla nich warunkach. Znajdzie się tu też pokój wyciszeń, organizację przestrzeni i oznakowanie sprzętów opracuje terapeuta. Pracownicy będą mieli też indywidualne wsparcie w pracy i opiekę terapeutyczną. Będą również beneficjentami oferty kulturalnej Klubokawiarni - informują przedstawiciele fundacji.

Na uruchomienie lokalu Fundacja uzyskała specjalny kredyt dla organizacji społecznych. - Pokryje on koszty remontu i adaptacji pomieszczenia oraz pierwsze pensje. Potrzeba jeszcze ponad 20 tys. zł, między innymi na kaucję, książeczki sanepid, ubezpieczenie, jedzenie i napoje na początek działalności. Nie czekamy, ruszyliśmy z kampanią crowdfundingową - piszą pomysłodawcy.

Każdy, komu bliska jest misja, otwarcie na wykluczonych i niepełnosprawnych oraz idea Klubokawiarni, może pomóc na wspieram.to/zyciejestfajne . W zamian organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody - przykładowo zaproszenie na kawę, herbatę, przekąskę albo zupę do Klubokawiarni, koszulkę lub zaproszenie na szkolenie Strategia Zarządzania.

Każda złotówka zebrana ponad kwote oczekiwaną 28 800 zł zostanie przeznaczona na materiały pomocnicze dla osób niepełnosprawnych (np. piktogramy, komunikatory, kamerę video HD, sprzęt muzyczny) lub na wyposażenie ich pokoju wyciszeń (np. pufy, radiomagnetofon, materiały do terapii zajęciowej etc.) lub na dofinasowanie wynagrodzenia.

Więcej o: