Schronisko na Paluchu zapewni wyprawkę dla adoptowanego psiaka

Wielu z nas przychodzi do schroniska tylko "się rozejrzeć". Często rozczuleni widokiem zwierząt decydujemy się jednak adoptować od razu. Rzadko jesteśmy na to odpowiednio przygotowani. Schronisko na Paluchu postanowiło stanąć naprzeciw oczekiwaniom nowych właścicieli psów.

Spodobało ci się? Polub nas

W ramach akcji "wyprawka dla psiaka " schronisko na Paluchu wyposaży adoptowanego psa w zapas karmy oraz zestaw niezbędnych gadżetów. Nowi właściciele psiaka otrzymają również specjalne materiały edukacyjne, dzięki którym dowiedzą się jak właściwie opiekować się czworonogiem. Cała akcja odbywa się pod patronatem platformy www.dlaschroniska.pl , która umożliwia pomaganie bezdomnym zwierzakom przez Internet.

- Taka wyprawka, symboliczny "bagaż", z którym pies wyprowadza się ze schroniska do nowego domu, to ogromne ułatwienie. Postanowiliśmy je zasponsorować - powiedział Wawalove Piotr Baranowski z naszezoo.pl , który jest organizatorem "Wyprawki dla psiaka".

Takich wprawek schronisko otrzymało od organizatorów akcji 500. Przedstawiciele schroniska mają więc nadzieję, że uda im się je rozdysponować razem z podopiecznymi jak najszybciej. - Kolejne miesiące to ważny czas dla schronisk, podczas którego szczególnie zachęcamy do adopcji. Niestety, zima to najcięższy okres dla naszej placówki. Dlatego mamy nadzieję, że jeszcze zanim nastaną mrozy, jak najwięcej psów znajdzie nowy dom - powiedział Wawalove Mariusz Maj ze schroniska "Na Paluchu".

Więcej o: