Gwiazda "Top Gear" wychwala warszawskie muzeum: "Jedna z najlepszych wystaw, na jakich byłem od lat"

25 października James May, prezenter jednego z najsłynniejszych programów motoryzacyjnych "Top Gear", opublikował na Twitterze bardzo przyjemny dla nas post: "Odwiedziłem Muzeum Powstania Warszawskiego. To jedna z najlepszych wystaw, na jakich byłem od lat i bardzo otrzeźwiająca".

Spodobało ci się? Polub nas

Zawsze robi nam się miło, jeśli ktoś z zagranicy pochwali jakąś warszawską atrakcję lub po prostu - nasze miasto. Tak było chociażby przy okazji artykułu korespondenta Financial Times właśnie na temat Warszawy . Wymieniał on w nim miejsca, które bez wątpienia warto w stolicy Polski odwiedzić. Były to m.in. targ śniadaniowy, Soho Factory czy kawiarnia Charlotte.

Top GearTop Gear Wikimedia Commons Wikimedia Commons

Teraz doczekaliśmy się kilku słów od gwiazdy programu Top Gear. James May prowadził program wraz z Richardem Hammondem i Jeremym Clarksonem. May pisze również cotygodniowe felietony motoryzacyjne w "The Daily Telegraph".

Ale nie tylko gwiazdy chwalą Muzeum Powstania Warszawskiego. Wystarczy wejść na stronę Trip Advisor , na której ocenia się atrakcje turystyczne z całego świata, żeby zobaczyć, iż warszawskie muzeum oceniane jest przez większość użytkowników jako "Doskonałe" (najwyższa nota), czyli takie, którego po prostu nie można podczas pobytu w stolicy Polski nie zobaczyć.

Muzeum Powstania Warszawskiego zostało otwarte 31 Lipca 2004 roku, w przeddzień 60. rocznicy wybuchu powstania. Mieści się w dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich przy ulicy Grzybowskiej 79 w Warszawie. Ma przypominać walkę mieszkańców miasta i stanowić dla nich hołd. Ma też w inspirujący sposób mówić o historii i patriotyzmie.

Więcej o: