Dzień Szabrownika, czyli co zbierzecie z pola u Majlertów, to Wasze! Do wybory rukola, sałata, jarmuż...

Jak co roku Majlertowie zapraszają warszawiaków na swoje pole. Weźcie kalosze, noże, siatki, kosze i torby, bo wszystko co znajdziecie na polu możecie zabrać do domu. Do wyboru m.in.: rukola, jarmuż, sałata rzymska, szpinak, brokulik gałązkowy, pasternak, cykoria liściasta, natka...

Spodobało ci się? Polub nas

Tradycja gospodarstwa rodziny Majlertów sięga ponad stu lat. Ich produkty znają chyba wszyscy warszawscy smakosze, miłośnicy zieleniny, warzyw i owoców.

MajlertMajlert fot. facebook.com/GospodarstwoRolneLudwikMajlert fot. facebook.com/GospodarstwoRolneLudwikMajlert

- Gospodarstwo zapada w zasłużony zimowy sen. Ale zanim to nastąpi, trzeba zrobić porządki - piszą na swoim fan pagu Majlertowie - Na polu zostały jeszcze różne skarby, m.in. rukola, jarmuż, sałata rzymska, szpinak, brokulik gałązkowy, pasternak, cykoria liściasta, natka w ilościach zbyt małych, żeby zaopatrzyć nimi sklepik, ale szkoda, żeby się zmarnowały!

No cóż, trzeba im pomóc, a przy okazji zrobić zielone zapasy, dlatego w najbliższą niedzielę 25 października widzimy się na wspólnym czyszczeniu pola: co zbierzemy, to nasze! W planach spacer z gospodarzem, zbieractwo, plotkowanie o zieleninie (czyli rozmowy o sposobach uprawy) i ognisko. A z ogniska - pieczony pasternak i pieczona dynia.

MajlertMajlert facebook.com/GospodarstwoRolneLudwikMajlert facebook.com/GospodarstwoRolneLudwikMajlert

- Będzie nam bardzo miło, jak też przyniesiecie coś do jedzenia, żeby podzielić się z innymi szabrownikami. Nawarzymy rozgrzewającej zupy dyniowej, ale ubierzcie się ciepło i koniecznie załóżcie kalosze albo inne buty, którym błoto niestraszne - piszą Majlertowie.

MajlertMajlert facebook.com/GospodarstwoRolneLudwikMajlert facebook.com/GospodarstwoRolneLudwikMajlert

Pamiętajcie, żeby się porządnie przygotować i zabrać niezbędny sprzęt zbieracza-warzywniarza: kalosze, nożyk, siatki, kosze, torby.

Film z zeszłorocznego szabrowania znajdziecie tu

Niedziela godz. 12, Gospodarstwo Rolne Ludwik Majlert, ul. Wyspiarska 45, Białołeka

Więcej o: