Spodobało ci się? Polub nas
- Napisaliśmy projekt, wysłaliśmy do miasta i bardzo się spodobał. Mam wrażenie, że wszelkie, proste inicjatywy, które mają na celu integrację lokalnej społeczności, spotykają się z pozytywnym odbiorem - mówi Adrianna Komakowska, koordynator projektu "Sąsiedzkie Kino Amondo". Bo taki jest właśnie cel - integracja społeczności zamieszkującej okolice ulicy Żurawiej. Ulica, która do tej pory kojarzyła się z nietanimi restauracjami, zmienia powoli swoje oblicze - ciekawe, niewielkie inicjatywy, których celem jest edukacja, ale i rozrywka, mogą wpłynąć na atmosferę tej typowo "warszawskiej" ulicy.
Najmniejsze kino w Warszawie materiały prasowe materiały prasowe
Projekt "Sąsiedzkie Kino Amondo" realizowany jest w ramach coraz bardziej rozwijającej się Fundacji Amondo Films, która swoje siedziby ma również poza w innych miastach na świecie - w New Delhi oraz w Meksyku. W Warszawie fundacja działa od 2010 roku. Prowadzi ją para młodych filmowców - Paweł Tarasiewicz i Katia Priwienziencew, znana m.in z takich produkcji telewizyjnych jak "Ojciec Mateusz", "Samo Życie". W tym roku para przedstawi swój pierwszy film fabularny - "Hel" na 31. Warszawskim Festiwalu Filmowym.
Najmniejsze kino w Warszawie materiały prasowe materiały prasowe
Jak będzie wyglądało kino? - To dwie małe sale, jedna kinowa z 33 fotelami, druga montażowa. Zrobiliśmy remont, dostosowaliśmy salę do pokazów filmowych, wszystko zrobiliśmy sami, włącznie ze znalezieniem foteli. Kino jest dość ukryte, żeby się do niego dostać trzeba wejść w podwórko przy ul. Żurawiej. Zaczynamy 23 października cyklem filmów, których motywem przewodnik są sąsiedzi - opowiada Adrianna Komakowska.
Wśród filmów pokazywanych podczas spotkań będą m.in. "Lepiej być nie może" James'a L. Brooksa z Jackiem Nicholsonem i Helen Hunt w rolach głównych czy "Lokator" Romana Polańskiego. - Każdą projekcję poprzedzi krótka przedmowa zaproszonej przez nas osoby ze świata filmu - będą to młodzi ludzie - reżyserzy, aktorzy, którzy wprowadzą w tematykę poruszaną w obrazie, a po projekcji będą zachęcać widzów do dyskusji - dodaje Adrianna.
Najmniejsze kino w Warszawie materiały prasowe materiały prasowe
Spotkania filmowe w najmniejszym kinie w Warszawie będą odbywały się w środy i w piątki o godzinie 18:30. - Na razie będziemy działać w te dni tygodnia, ale jeżeli mieszkańcom bardziej będzie odpowiadać inny termin, postaramy się odpowiedzieć na ich oczekiwania - mówi Adrianna. Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny!
Repertuar:
23.10 - Lepiej być nie może (1997), reż. James L. Brooks, prod. USA;
28.10 - Adam (2009), reż. Max Mayer, prod. USA;
30.10 - Lokator (1976), reż. Roman Polański, prod. Francja;
11.11 - Mów mi Vincent (2014), reż. Theodore Melfi, prod. USA;
13.11 - Delikatesy (1991), reż. J.P. Jeunet i Marc Caro, prod. Francja;
18.11 - Gran Torino (2008), reż. Clint Eastwood, prod. USA;
20.11 - Dzielnica Lakeview (2008), reż. Neil LaBute, prod. USA;
25.11 - Kamienica w Madrycie (2000), reż. Alex de la Iglesia, prod. Hiszpania.