Październikowe propozycje wydawnictwa Dwie Siostry, to nie tylko bajeczki dla małych dzieci, ale też "wyżerka" dla prawdziwych facetów

Prawdziwie męska książka kulinarna, bogato ilustrowany album o pszczołach, trzymająca w napięciu trylogia dla młodzieży i historia o stonodze dla najmłodszych - w październiku nowych książek od Dwóch Sióstr jako tych rumianych jabłek w sadzie - mnóstwo!

Spodobało ci się? Polub nas

Tego jeszcze nie było: Dwie Siostry wzięły się za męskie gotowanie. "Suwała, Baron i inni. Przepisy i opowieści" to książka niezwykła, bo prócz stu znakomitych przepisów od najlepszych warszawskich szefów kuchni, rzeźnika, dostawcy ryb i natchnionego barmana, znajdziecie w niej wiele anegdot, opowieści i smaczków.

'Suwała, Baron i inni. Przepisy i opowieści''Suwała, Baron i inni. Przepisy i opowieści' 'Suwała, Baron i inni. Przepisy i opowieści' "Suwała, Baron i inni. Przepisy i opowieści"

A wśród przepisów znajdziecie między innymi: Ozór wołowy z remulada? z selera, kacze serca z harissą, sałatkę z ośmiornicy, soliankę na kaca, plaster miodu z wędzoną śmietaną To nic trudnego, gdy do wspólnego gotowania zapraszają Paweł Suwała - szef kuchni restauracji Butchery & Wine i Aleksander Baron - szef kuchni restauracjo-baru Solec 44.

Dodatkowo swoje ulubione przepisy prezentują ich dostawcy - Szalony Rzeźnik, czyli Grzegorz Kwapniewski, który zdradza, jak zrobić naprawdę dobry rosół czy tatara, a Pan Sandacz, czyli Dariusz Wolszczak, poleca między innymi flaki z lina i swoją słynną zupę rybną. I jeszcze barman, czyli Julian Karewicz, serwuje oryginalne drinki, w tym - ogórkowy gin i rabarbarowe mohito.

Czyta się to z zapartym tchem, dosłownie jakby siedziało się z nimi przy stole.

Za koncepcję książki odpowiada Piotr Szczęsny, twórca m.in. Learnraw, za zdjęcia (aż ślinka cieknie) młody i utalentowany Igor Haloszka

"Sto nóg stonogi Fruzi" to wesoła i ciepła historia dla najmłodszych o zaradnej stonodze i innych mieszkańcach owadziego świata.

'Sto nóg stonogi Fruzi''Sto nóg stonogi Fruzi' 'Sto nóg stonogi Fruzi' "Sto nóg stonogi Fruzi"

Fruzia ma kłopot: wybiera się w góry, a jej mocno znoszone obuwie zupełnie nie nadaje się do wspinaczki. Czas się na zakupy! Tylko gdzie znaleźć sklep, w którym można dostać aż pięćdziesiąt par takich samych butów w jednym rozmiarze?

Piękne ilustracje Zosi Dzierżawskiej (m.in. współzałożycielki mediolańskiego studia ilustracji Armad'illo. W 2014 roku wyróżnionej w konkursie ilustratorów w Bolonii oraz przez Society of Illustrators w Nowym Jorku) dopełniają łatwy w odbiorze tekst Agnieszki Horubały. Jak mówi sama autorka - Fruzię wymyśliła borykając się z kupnem butów dla swoich ośmiorga dzieci.

"Pszczoły"

'Pszczoły''Pszczoły' 'Pszczoły' "Pszczoły"

Na książkę składa się ponad 30 rozkładówek w dużym formacie, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek. Dzięki książce można się m.in. przyjrzeć jak wygląda królestwo pszczół, jak jest zbudowane, zajrzeć  do ich domu, poznać ich zwyczaje, zobaczyć, jak tańczą, i dowiedzieć się, kiedy i po co to robią. Skąd wiadomo, że pojawiły się na świecie wcześniej niż dinozaury, i dlaczego znalazły się na płaszczu Napoleona? Tego i wielu innych ciekawostek dowiecie się z tego wielkoformatowego albumu.

Ilustracje: Piotr Socha, opracowanie tekstów: Wojciech Grajkowski

"Meto. Wyspa (tom II)" - Drugi tom trzymającej w napięciu trylogii powieściowej dla młodzieży.

'Meto. Wyspa (tom II)''Meto. Wyspa (tom II)' 'Meto. Wyspa (tom II)' "Meto. Wyspa (tom II)"

Gdzie jest Meto? Kto go więzi? Czy jego przyjaciele wciąż żyją? Na razie Meto nie zna odpowiedzi. Ostatnie, co pamięta, to ucieczka z Domu i bitwa, podczas której stracił przytomność. Związany, z zaklejonymi powiekami, nie może się nawet ruszyć. W boku czuje przeszywający ból, a wokół siebie słyszy czyjeś szepty i kroki. Czy znalazł się wśród tajemniczych Przeciętych Uszu? Jakie jeszcze sekrety skrywa przed nim wyspa? Brrr...Będzie się działo.

Więcej o: