Rusza przetarg na remont przejścia pod Dworcem Zachodnim. Ma być ładnie, wygodnie i bez barier do końca przyszłego roku

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na remont na wykonanie przejścia podziemnego pod Al. Jerozolimskimi przy Dworcu Zachodnim.

Spodobało ci się? Polub nas

Nareszcie. Warszawiacy przeklinają ten fragment miasta od lat 70. Ciemno, wilgotno, brudno, bez podjazdów dla wózków, wind i innych udogodnień. Nowy tunel ma być gruntownie odnowiony i w końcu dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych i matek z wózkami. Remont ma zakończyć się pod koniec przyszłego roku.

Autobusowy Dworzec ZachodniAutobusowy Dworzec Zachodni Fot. Agata Grzybowska / Agencja Wyborcza.pl Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta

Chodzi o przejście podziemne w tunelu łączące przystanki autobusowe przy Dworcu Zachodnim z drugą stroną Alej Jerozolimskich. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg w formule "projektuj i buduj" - wybrany wykonawca będzie miał za zadanie przedstawienie koncepcji remontu, zdobycie wszystkich niezbędnych pozwoleń i w końcu odnowienie przejścia, w tym przystosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Roboty będzie dużo. Trzeba: wyremontować schody, wymienić płyty na ścianach na granitowe, wykończyć korytarza oświetleniem odpornym na akty wandalizmu, przygotować i wykonać kamienne posadzki, w końcu zaprojektować i wybudować pochylnie oraz dostosować tunel do potrzeb niewidomych i słabo widzących.

1Przeglad Warszawskich dworcow i stacji kolejowych1Przeglad Warszawskich dworcow i stacji kolejowych Fot. Adam Stępień / Agencja Ga Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

Otwarcie kopert z ofertami w przetargu ma nastąpić 13 października. Kluczowym kryterium przy ocenie będzie cena robót - 90 procent, pozostała część oceny to długość gwarancji.

Wyremontowane przejście podziemne ma być gotowe do połowy grudnia 2016 roku.

Więcej o: