"Nowe domy znalazło 1292 psy i 573 koty". Coraz mniej bezdomnych zwierząt "na Paluchu"!

- W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt na Paluchu przebywa obecnie 986 psów i 89 kotów. Po raz ostatni taką niską liczbę zwierząt zanotowano w 2005 r. - informuje miasto. Wszystko m.in. dzięki adopcjom oraz prowadzonym przez miasto akcjom czipowania zwierząt. A już w sobotę impreza "Gwiazdy na Paluchu".

Spodobało ci się? Polub nas

Bezdomnych coraz mniej

- W rok 2015 schronisko wkroczyło z 1321 psimi i 78 kocimi podopiecznymi z przekonaniem, że będzie to rok przełomowy, jeśli chodzi o stan zwierząt - informuje miasto. Od początku roku do połowy września, jak dodaje, w schronisku znalazło już schronienie 1749 psów i 709 kotów odłowionych na terenie Warszawy. Do poszukujących ich właścicieli trafiło z powrotem 699 psich i 75 kocich zgub. Nowe domy znalazło 1292 psy i 573 koty.

Spadek liczby zwierząt osiągnięto dzięki adopcjom oraz prowadzonym przez miasto akcjom czipowania zwierząt oraz kastracji/sterylizacji.

Adoptuj warszawiaka

Miasto podkreśla, że tak duże zmniejszenie stanu psów nie byłoby możliwe, gdyby nie intensywnie prowadzona akcja promocyjna realizowana wspólnie z wolontariuszami "Adoptuj warszawiaka", w ramach której warszawskie psy ze schroniska pojawiały się cyklicznie w towarzystwie swoich opiekunów w najbardziej charakterystycznych miejscach stolicy, min. na placu Zamkowym, nad Wisłą, czy na Polu Mokotowskim.

Schronisko otrzymało również zaproszenie do udziału w obchodach Dnia Dziecka organizowanych przez Kancelarię Premiera. W tym roku podopieczni schroniska uczestniczyli w Dniu Dogoterapii na Polu Mokotowskim, Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych na Stadionie Narodowym, czy w lokalnych piknikach rodzinnych na Targówku, Ursynowie, Wilanowie, Sadybie. Niedługo życie w schronisku będzie można oglądać on-line.

Luźniej, wygodniej

- Spadek liczby zwierząt pozwolił na wykonanie wielu prac remontowych i naprawczych mających na celu poprawę warunków bytowych i komfortu pobytu podopiecznym. W większości boksy są powiększane, co przekłada się na zwiększenie przestrzeni życiowej i komfortu zwierząt - informuje miasto.

Wraz ze zmniejszeniem się stanu liczebnego zwierząt w schronisku rosną możliwości skuteczniejszego zapewniania pełnej opieki lekarskiej. Tylko w pierwszym półroczu 2015 r. odbyło się 1240 zabiegów i konsultacji.

Gwiazdy na Paluchu

W związku z dobrymi nowinami, już w sobotę, 26 września, w godz. 10.00-13.00, schronisko zaprasza na "Gwiazdy na Paluchu". - Będzie można spotkać popularnych aktorów, porozmawiać z behawiorystą, weterynarzem czy treserem. Obejrzeć oryginalny pokaz mody w wykonaniu opiekunów i ich psów, wygrać nagrody, a przede wszystkim wesprzeć schronisko kupując karmę, jako bilet wstępu - informują organizatorzy.

Więcej o: