Obezwładnić, znaleźć czułe punkty, odeprzeć atak, czyli - bezpłatny kurs samooobrony dla kobiet

Jeszcze tylko dziś do godziny 15:00 można się zapisywać na bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Kurs organizowany był już wcześniej i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród warszawianek.

Spodobało ci się? Polub nas

- Obezwładnić, znaleźć czułe punkty na ludzkim ciele, odeprzeć atak tym co jest pod ręką, nawet jeśli jest to damską torebką Bądź bezpieczna w wielkim mieście. Jak uniknąć zagrożeń, gdzie może być niebezpiecznie, jak nie stać się ofiarą - tego od kilku lat Warszawianki uczy Straż Miejska - czytamy na stronie warszawskiej straży miejskiej .

Kurs samoobrony był już organizowany wcześniej. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem warszawianek. Dlatego straż miejska postanowiła zorganizować kolejną edycję. Podczas trwającego 10 tygodni kursu kobiety pod okiem instruktorów poznają elementy krav-magi, ju-jitsu, karate.

Nie chodzi jednak tylko o naukę zadawania ciosów. "Nie uczymy atakować, uczymy odpierać i unikać ataku" - tak o kursie mówią instruktorzy. Oprócz tego kobiety dowiadują się, jak do obrony wykorzystać przedmioty codziennego użytku: pilnik, klucze, dezodorant czy torebkę.

Zapisy na kolejną edycję "Bezpiecznej Warszawianki" będą przyjmowane 21 i 22 września w godzinach 9:00 - 15:00 pod numerem telefonu: (22) 855-33-13. Uczestniczka kursu musi być pełnoletnia, posiadać aktualne zaświadczenie od lekarza podstawowej opieki, umożliwiające udział w treningach fizycznych.

Zajęcia zaplanowano na soboty i niedziele, w godzinach: 10:00, 12:00 i 14:00. Panie zostaną podzielone na 6 grup, po 20 osób każda. Treningibędą się odbywać w hali sportowej przy ul. Sołtyka 8/10 na warszawskiej Woli. Warto dodać, że instruktorzy sztuk walki są jednocześnie funkcjonariuszami straży miejskiej zatrudnionymi w Referacie Szkolenia.

Więcej o: