Powstaną kładki rowerowe pod mostem Łazienkowskim! Rada Warszawy przyznała środki na ich budowę

- Bardzo ważna wiadomość - Rada Warszawy przyznała właśnie środki na budowę kładek rowerowych pod mostem Łazienkowskim! - poinformował na swoim Facebooku Zarząd Dróg Miejskich. Na budowę kładki Rada Warszawy przyznała 16 mln zł.

Spodobało ci się? Polub nas

- To jedna z kluczowych inwestycji rowerowych zaplanowanych na najbliższe lata - pisze dalej ZDM. Ma bowiem umożliwić połączenie Pragi Południe ze Śródmieściem. Dzięki temu most Łazienkowski stanie się 6. mostem wyposażonym w infrastrukturę dla rowerów.

W pewnym sensie pożar mostu przyczynił się do stworzenia kładki. Jej budowa może się odbyć dzięki toczącemu się remontowi. Nowy most przystosowany będzie do montażu kładek podwieszonych pod główną płytą mostu, poniżej chodników.

Jak informuje ZDM, na budowę kładki Rada Warszawy przyznała 16 mln zł. - Na tę kwotę składa się budowa stalowej konstrukcji kładki podwieszonej pod mostem oraz budowa przyczółków po obu stronach Wisły: na Cyplu Czerniakowskim i Wale Miedzeszyńskim - czytamy we wpisie .

Pieniędzy zdaniem ZDM wystarczy na realizację I etapu, który zapewni możliwość zjazdu rowerem na oba brzegi rzeki. Z kolei w II etapie planowana jest budowa dodatkowej kładki umożliwiającej przejazd nad Wałem Miedzeszyńskim i połączenie z planowaną drogą dla rowerów w al. Stanów Zjednoczonych.

- Dzięki zapewnionemu finansowaniu możliwe jest rozpoczęcie procesu inwestycyjnego. W 2015 r. powstanie koncepcja kładki, która będzie podstawą do opracowania dokumentacji budowlanej i uzyskania niezbędnych uzgodnień i decyzji (w tym decyzji środowiskowej). Sama budowa może się rozpocząć w 2016 r. i zakończy się w 2017 r. - podsumowuje ZDM.

Więcej o: