Polski film hitem kinowym ostatniego weekendu! Na co jeszcze warszawiacy poszli do kina?

W miniony weekend największym hitem była "Karbala", polski film wojenny w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza. W kinach warszawskich, w których "Karbala" nie występowała w repertuarze co innego jednak przykuło uwagę warszawskich kinomanów. Co? Sprawdźcie!

Spodobało ci się? Polub nas

W ubiegły weekend (11, 12 i 13 września) Warszawa zdecydowanie żyła "Karbalą". Polski film wojenny, który zebrał wiele dobrych ocen, tam gdzie był w Warszawie grany, tam też przyciągnął największą publiczność.

(kliknij ma mapkę, żeby powiększyć)

metrowarszawa.pl

Na co, oprócz "Karbali" warszawiacy chętnie poszli do kina?

W Multikinie drugie miejsce pod względem oglądalności zajął film z Meryl Streep "Nigdy nie jest za późno", natomiast trzecim najchętniej oglądanym filmem był familijny obraz o glutowatym zielonym stworze - "Hugo i łowcy duchów".

W kolejnym multipleksie - Cinema City - po "Karbali" największą popularnością również cieszył się film z Meryl Streep. Na trzecim miejscu uplasował się film "Do utraty sił"z Jake'em Gyllenhaalem i Rachel McAdams.

W Kinotece w repertuarze "Karbala" nie występowała. Tam wszystkie laury zebrała Meryl Streep, zaraz po nim "Everest", a później "Nieracjonalny mężczyzna" Woody'ego Allena.

Pierwsza trójka w Kinie Muranów to z kolei - "Love", "Amy" i "Pan Turner". W Kinie Elektronik "Amy oraz "Wakacje Pana Hulot", a także specjalny pokaz filmu o Władysławie Andersie "Generał naszych nadziei" (w ramach cyklu spotkania z historią w kinie Elektronik).

Na Pradze - w Nove Kino Praha - prym wiodła oczywiście Karbala. Na drugim miejscu uplasował się fiml "Hugo i łowcy duchów", a na trzecim "Mały Książę".

W Kinie Atlantic drugim najchętniej oglądanym filmem po "Karbali" był "Everest" (pokazy przedpremierowe) oraz "Do utraty sił". W ostatnim kine - Luna - na drugiej pozycji znalazł się również film z Jakem Gyllenhaalem, a na trzeciej - "Pieśń słonia" z Xavierem Dolanem.

Jak będzie w ten weekend? Na co się wybieracie do kina?

Więcej o: