Śniadanie w Warszawie. Gdzie przekąsić coś z samego rana? Przewodnik dla rannych ptaszków!

Budzik. 5:00 rano. Za godzinę trzeba wyjść z domu - bo praca, bo delegacja, bo dzieci trzeba zawieźć do szkoły. Lodówka - wieje pustkami, w pracy nie ma stołówki, w brzuchu burczy, chciałoby się chociaż napić kawy, ale na pusty żołądek - najgorzej... Gdzie chwycić smaczną kanapkę i gdzie zjeść porządną ciepłą jajecznicę już o 6 rano w Warszawie? Zdradzamy!

Spodobało ci się? Polub nas

Gdzie można pójść na naprawdę wczesne śniadanie w Warszawie? Tej mapki na pewno nie docenią nocne marki, dla których 6 rano to jeszcze środek nocy. Ale wiele - oddanych swojej rodzinie matek i ojców czy ciężko pracujących warszawiaków nie pogardzi smacznym śniadaniem podanym przez kogoś na stół o świcie.

Gdy jesteście w biegu i nie macie sił lub po prostu - ochoty - przyrządzać sobie jedzenia w domu - tutaj znajdziecie listę restauracji, do których możecie wskoczyć nawet o 6 rano, żeby dostać coś na szybko (lub na wolniej) do zjedzenia.

Tradycyjnie pierwsza mapka przedstawia restauracje w całej Warszawie oprócz Śródmieścia.

(kliknij na mapkę, żeby powiększyć)

metrowarszawa.pl

Jak pewnie się domyślacie, w Warszawie znajduje się bardzo wiele kawiarń - sieciówek, takich jak Starbucks czy Green Cafe Nero, gdzie oczywiście można kupić kanapkę czy tartę - na zimno lub na ciepło, zjeść ją na miejscu lub na wynos, od razu z ciepła kawą. Nie są to dania najbardziej wykwintne, ale w smaku jak najbardziej akceptowalne. Tych lokali jest w Warszawie naprawdę sporo, więc na mapce umieściliśmy po jednej z danej w firmy w każdej dzielnicy. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, gdzie znajdują się określone lokale danej sieci bliżej waszego miejsca zamieszkania, kierujemy do odpowiednich stron (poniżej).

Ale to opcja dla osób, które akceptują sieciówkowe jedzenie . Dla pozostałych polecamy restauracje, w których na pewno zjemy coś pysznego i domowego.

Czyli gdzie pójść na wczesne śniadanie w Warszawie ?

Dla osób o wymagającym podniebieniu - polecamy restaurację otwartą 24h/ dobę -  Warszawa Wschodnia (Soho Factory, Mińska 25).

Dla osób, które na śniadanie nie lubią wydać więcej niż kilka-kilkanaście zł polecamy inne lokale - na Pradze - Bazar przy ul. Jagiellońskiej 13 (śniadanie już za 12 zł, otwarty 24h/ dobę), na coś bardziej przaśnego do Przy Rynku na Komorskiej 53 (otwarty od 7 rano) lub do Warsu Express na Dworcu Wschodnim przy Kijowskiej 16 (otwarty od 5 rano). Na Saskiej Kępie od 7 rano działa już Rue de Paris , gdzie można zjeść naleźnika na słodko lub na słono.

Śniadanie w Warszawie z samego ranaŚniadanie w Warszawie z samego rana Fot. Jacek Marczewski/ Agencja Wyborcza.pl Rue de Paris Saska Kępa - Jacek Marczewski/ Agencja Gazeta

Warto wspomnieć, że centrum Marywilska (ul. Marywilska 44) otwarte jest już od samego rana. Tam można zjeść śniadanie chociażby w Polska Bistro (od 4 rano), Prestige kawiarni (przekąska, od 6 rano), w Rodeo (burgery, 6 rano) czy w Barku (fast food, od 6 rano).

Na lewym brzegu Wisły wybór jest oczywiście większy. Przyjemne lokale znajdują się na Żoliborzu - słynny już Bar Sady na Krasińskiego 36 otwarty od 7 rano, gdzie za jajecznicę z trzech jaj zapłacimy 3,47 zł, bar Żolibarek (Broniewskiego 28), gdzie za niecałe 10 zł zjemy smacznego naleśnika. Na Bielanach na alei Zjednoczenia 1 - Wake Cup Cafe (z kanapkami, otwarty od 7 rano).

Śniadanie w Warszawie z samego ranaŚniadanie w Warszawie z samego rana Bar Sady - Franciszek Mazur/ Agencja Wyborcza.pl Bar Sady - Franciszek Mazur/ Agencja Gazeta

Przenosimy się na drugą stronę Warszawy - na Służewcu zjemy śniadanie w Eat on the Street (ul. Suwak 4) od 7 rano, podobnie w My Place Cafe na Marynarskiej 21, w Generali Cafe na Postępu 15b oraz u Piekarza (Obrzeżna 7A) czy jeśli ktoś lubi pizzę z rana w Barze Vik na Puławskiej 45 (24h/ dobę).

W pozostałych dzielnicach (niestety) funkcjonują przede wszystkim sieciówki. Dokładne lokalizacje znajdziecie poniżej:

Listę Starbucks Coffee w Warszawie, które zazwyczaj otwierają się o 7 rano, a czasem i o 6:30 znajdziecie tutaj .

Listę Green Cafe Nero, które również otwierają się o 7 rano, znajdziecie tutaj .

Listę Costa Coffee (od 7 rano) znajdziecie tutaj .

Lista So! Coffee (7 rano) - tutaj .

Restauracje Subway (7 rano) - tutaj .

Gorąco Polecam Nowakowski (od 7 rano) - tutaj .

I hop do Śródmieścia.

(kliknij na mapkę, żeby powiększyć)

metrowarszawa.pl

W centrum Warszawy znajdziecie nie tylko sieciówki. Jest i uwielbiana przez warszawiaków (ale nietania) otwarta od 6:30 Cafe Vincent , której lokale znajdziecie również na Muranowie (tam otwiera się jednak od 8 rano), równie francuska Cafe Baguette (dwie lokalizacje w Śródmieściu - przy Krakowskim Przedmieściu 69 oraz na Nowym Świecie 30), polskie Bistro pod Rotundą otwarte 24 h/ dobę czy słynny już Bar Warszawa na Krakowskim Przedmieściu 79 (otwarty 24 h/ dobę).

Śniadanie w Warszawie z samego ranaŚniadanie w Warszawie z samego rana Cafe Vincent - Adam Stępień/ Agencja Wyborcza.pl Cafe Vincent - Adam Stępień/ Agencja Gazeta

Oprócz tego śniadanie zjecie w Piekarni Aromat (Sienna 39, kanapki, otwarte od 7 rano), w otwartym 24h/ dobę Lemonie (Sienkiewicza 6), w Między Słowami na Chmielnej 30, w Rue de Paris na Dobrej 54 oraz Dobrej 22/24, w trendy Szpilce na pl. Trzech Krzyży, a nawet w Przekąskach u Romana (24 h/ dobę) oraz w Pijalni Wódki i Piwa (Nowy Świat 22/28, Mazowiecka 11, Nowy Świat 19) - również otwarte 24h/ dobę.

Śniadanie w Warszawie z samego ranaŚniadanie w Warszawie z samego rana Między Słowami - Alina Gajdamowicz/ Agencja Wyborcza.pl Między Słowami - Alina Gajdamowicz/ Agencja Gazeta

Śniadanie w Warszawie z samego ranaŚniadanie w Warszawie z samego rana Pijalnia wódki i piwa - Przemek Wierzchowski/ Agencja Wyborcza.pl Pijalnia wódki i piwa - Przemek Wierzchowski/ Agencja Gazeta

Pozostałe miejsca w Śródmieściu i w Warszawie na wczesne śniadanie:

Przytulne Pożegnanie z Afryką na Nowym Mieście -

Dom chleba - otwarty od 6 rano

Warszawska Garmażerka - od 6 rano

Hello i Wars Express na Dworcu Centralnym - od 6 rano

Cofeina na Polnej 54 - 7 rano

Ginger na Zgody 12 - 24h

Restaurant City 24 na Al. Jerozolimskich 6 - 24h

Loki na Marszałkowskiej 56 - 7 rano

Paul na Emilii Plater 53 - 7 rano

Radio Cafe na Nowogrodzkiej 54 - 7 rano

Kumpir House na Krakowskim Przedmieściu 56 - 7 rano

Pro Porcja na Miodowej 23 - 7 rano

Justyna's Secret Recipe (przejście podziemne przy Metro Centrum) - 7 rano

Columbus Coffee na Karolkowej 30 - od 7 rano

Bar Kuźnia na Walcowniczej 7 - 24h

Więcej o: