Powstaną dwa przejścia naziemne przez ulicę Emilii Plater? Głosowanie już w czwartek

Warszawski ratusz planuje wyznaczyć dwa nowe przejścia naziemne przez ulicę Emilii Plater, wzdłuż Al. Jerozolimskich. Inwestycja ma kosztować 2 mln złotych i być gotowa w przyszłym roku - informuje TVNWarszawa.

Spodobało ci się? Polub nas

Jak informuje portal TVN Warszawa, w czwartek radni zadecydują, czy skrzyżowanie Al. Jerozolimskich i Emilii Plater zostanie przebudowane. Chodzi konkretnie o budowę dwóch przejść naziemnych przy Emilii Plater. Jak poinformował portal Tomasz Kunert z biura prasowego urzędu miasta, mają one zostać wyznaczone wzdłuż Al. Jerozolimskich. Jedno na jezdni po stronie zachodniej, drugie na jezdni bliżej Dworca Centralnego. Szczegółowy plan organizacji ruchu będzie znany dopiero po zaprezentowaniu projektu.

To świetna informacja dla mieszkańców, którzy o przejścia naziemne w tym miejscu walczyli już od kilku lat. Rozczarowani, jak zauważa Kunert, mogą być za to rowerzyści. Projekt nie będzie uwzględniał bowiem budowy przejazdów rowerowych.

Na wykonanie projektu przejść  i ich realizację miasto chce przeznaczyć 2 mln złotych. Ratusz chce, aby realizacja inwestycja rozpoczęła się w przyszłym roku. Przejścia naziemne mają zostać oddane do użytku do końca 2016 roku. W planach, jak informuje portal, jest również stworzenie przejść naziemnych przy rondzie Czterdziestolatka. Kunert zaznaczył jednak, że w tym miejscu zmiana organizacji ruchu jest tu dużo bardziej skomplikowana i wymaga oddzielnego projektu.

W trendzie przywracania przestrzeni naziemnej pieszym pisaliśmy już wcześniej. Trend zapoczątkowała likwidacja przejścia przy Krakowskim Przedmieściu, przy Uniwersytecie Warszawskim. Następne w kolejce było przejście przy Emilii Plater (na wysokości pętli autobusowej i CH Złote Tarasy), kolejne przy Placu na Rozdrożu.

Więcej o: