Tanie piwo w Warszawie. W jakich knajpach wypijesz browarka za max 7 zł za 0,5l? [MAPKA]

12, 16, a nawet 18 zł! Tak, tyle czasem trzeba zapłacić, żeby napić się piwa w Warszawie. Wkurza? Bardzo, zwłaszcza jeśli żyje się "po studencku" i chce się w końcu wyjść gdzieś z kolegami na miasto. Drodzy studenci, a także ci, którzy nigdy nie wydadzą 18 zł na małe piwo - nawet jeśli miałoby się je wypić na dachu ekskluzywnego wieżowca w towarzystwie celebrytów - polecamy tę oto mapkę. Tanie piwo w Warszawie jest możliwe. Tutaj kryteria są rygorystyczne - miejsc, w których wypijecie piwo za więcej niż 7 zł po prostu nie znajdziecie!

Spodobało ci się? Polub nas

Tradycyjnie miejsca z tanim piwem przedstawiamy na dwóch mapkach - na pierwszej znajdziecie lokale i bary znajdujące się we wszystkich dzielnicach Warszawy oprócz Śródmieścia, druga poświęcona jest wyłącznie centrum Warszawy. Dane przygotował dla nas portal Zomato.pl .

Zobacz wideo Trzy proste myki, które przydadzą się podczas piwa w plenerze. Otwieracz nie będzie już potrzebny!

Wydawałoby się, że miejsc, w których można napić się browarka za mniej niż 7 zł, już w Warszawie nie ma. Nic bardziej mylnego - jest ich całkiem sporo i wbrew pozorom nie wszystkie znajdują się w Rembertowie czy w Wesołej.

(kliknij na mapkę, żeby powiększyć)

Tanie piwo w Warszawie/ metrowarszawa.pl

Bary, w których można napić się taniego piwa są bardzo różne. Z jednej strony to typowe knajpki rodem z czasów PRL , które wciąż trzymają się dobrze, jak Bar Lotos przy ul. Belwederskiej 2, Banda Inteligentów na Szwedzkiej 9 czy  Renesans na Francuskiej 33.

RenesansRenesans MetroWarwszawa

Bar LotosBar Lotos fot. Igor Nazaruk

Z drugiej większość lokali to typowe polskie bary z charakterystycznymi drewnianymi stołami i krzesłami lub długimi ławami, w których jednak studenci o niewygórowanych wymaganiach estetycznych będą czuć się jak u siebie. Do takich należą m.in. Bar Piwny u Sylwka na Suwalskiej 19 na Bródnie, Bar pod Kufelkiem na Targowej 1, Bar Dziupla na Trockiej 10A, Old Capri Kondratowicza 22, Bemol Pub na Szadkowskiego 2A na Bemowie, Bar Vik na Puławskiej 145, Pub Margo na Łukowskiej 2A czy Pub Krzyś na Miłej 4.

Tanie piwo w WarszawieTanie piwo w Warszawie Obroty Rzeczy/ Facebook.com

Jeżeli kogoś tego typu wystrój bardzo razi, polecamy wybrać do miejsc takich jak: mała przytulna knajpka  Stary Mokotów Cafe na Dąbrowskiego 23, Obroty Rzeczy na Tarczyńskiej 3A, a jeżeli mieszkacie na Woli to do restauracji Made in Wola na u. Kasprzaka 22, a jak na Bemowie to do Kawiarenki w Pasażu na ul. Powstańców Śląskich 106 D. Bardzo przyjemnie i nowocześnie jest z kolei w Pobitych Garach na Woli (Szulborska 3/5), Dwóch Kartofelkach na Cybernetyki 9 czy we włoskiej restauracji  La Famiglia da Fabio na Kulczyńskiego 14 (Ursynów). W tych trzech ostatnich miejscach można przy okazji smacznie zjeść.

A teraz przejdźmy do Śródmieścia.

(kliknij na mapkę, żeby powiększyć)

Tanie Piwo w centrum Warszawy/ metrowarszawa.pl

Na "biforek" polecamy zdecydowanie miejsce, kryjące się w bramie Nowego Światu (numer 27), prowadzone przez świetnych młodych ludzi - Do Dna , do znajdującej się tuż obok Ulubionej lub do Fajka Bar po drugiej stronie ulicy (Nowy Świat 22/28). Zawsze dobre i efektywne - Przekąski u Romana na Ludnej 2. Z kolei na piwko i większą zagrychę najlepiej oczywiście do Szwejka (pl. Konstytucji 1), Banjaluki na Szkolnej 2/4 lub do Kampanii Piwnej na Podwalu (Podwale 25).

Tanie piwo w WarszawieTanie piwo w Warszawie Przekąski u Romana/ Facebook.com

Tanie piwo w WarszawieTanie piwo w Warszawie Meta na Foksal/ Facebook.com

W Śródmieściu za symboliczne kilka złotych tanie piwo wypijemy w Kawiarni Czytelnik na Wiejskiej 12 A, w Mecie (na Foksal 21, Mazowieckiej 11 i Parkingowej 5) czy w Barze Kawowym (Aleja Solidarności 66A). Standardowo - dla studentów - piwa studenckiego napijecie się w Pubie Student na Waryńskiego 12, Univercity Pubie na Oboźnej 7.

Tanie piwo w WarszawieTanie piwo w Warszawie Pub Student/ Facebook.com

Pozostałe miejsca do odwiedzenia - bez większych sentymentów - to Cafe Marcinek na Podwale 19, Charlie Cafe na Al. 3 Maja 3B, w ciasnej Norce na Nowogrodzkiej 16 czy w Rest Cafe Pasaż na ul. Widok 22. Taniego piwa napijemy się również w burgerowniach -  Ćwierćfunciak u na Andersa 30, w Legends na Emilii Plater 25, czy w Bobby Burger na Grójeckiej 34.

Tanie piwo w WarszawieTanie piwo w Warszawie Ćwierćfunciak/ Facebook.com

Pozostałe lokale - Śródmieście:

Square 5 na Pl. Bankowym 3/5

Klukovka na Al. Jana Pawła II 45 A - knajpka gruzińska

W Pełni na Moliera 2 - smaczna kuchnia europejska, stylowa knajpka

Bistro Fusy na Nowomiejskiej 10 - fajna, mała knajpka z polskim jedzeniem

Pięć po na Podwale 5 - włoski knajpka na Starym Mieście

Warszawa:

U Jimmiego na Odkrytej 53 na Tarchominie - zwykły pubik

Przystanek Młociny - Żubrowa 17 - spory bar z kanapami na Bielanach

Bar pod 6 - Kępa Tarchomińska 6 - spory bar (krzesła i drewniane stoły)

Le Journal na Świderskiej 113 - kawiarnia, burgery

Piwna Sprawa Wólczyńska 3

La Torre na Wojciehowskiej 8 (Ursus), Fortowej 8 (Bielany), Górczewskiej 228 (Bemowo), Alei KEN 97 (Ursynów) - pizza

Poker na Conrada 11 - polska kuchnia

Gospoda na Popiełuszki 19/21

Broadway Club na Chodeckiej 17 - bar z przekąskami

Praska Italia - Radzymińska 32 - pizza

Restauracja Myśliwska - Chruściela 25 A - polska kuchnia

Klimat - Praskiego Pułku 2 - pizza

Cafe Bar Paradise na Wawrze - Żegańska 22E

Staroświecka - Aleja KEN 54 - kuchnia polska

Oliwka - Aleja Niepodległości 19 - kuchnia arabska, pizza

Torino na Ryżowej 44 (Ursus) - knajpa śródziemnomorska

U Ochmanów - Aleje Jerozolimskie 262 A - kuchnia polska

Bar u Gośki na Wiślickiej 8

Bar u Wojtka na Dickensa 15A

Melisa na Ogrodowej 50A - polska kuchnia

Jadło na Żelaznej (Aleja Solidarności 149) - kuchnia polska

Pizza Sport Club na Powstańców Śląskich 106

Cafe Bar Libo - Aleja Waszyngtona 146

Bobby Burger - Grójecka 34

Zaznaczamy, że w Warszawie, oprócz wymienionych w tym tekście, jest jeszcze kilka miejsc z tanim piwem. Wybraliśmy jednak takie, do których sami moglibyśmy się wybrać.

Więcej o: