Tanie obiady w Warszawie. Gdzie zjesz smacznie już od 10 zł? [MAPA]

Rok akademicki się zbliża. A Warszawa, o czym najlepiej wiedzą studenci przyjeżdżający do stolicy na studia, tanim miastem nie jest. Wynajem pokoju lub mieszkania - minimum kilkaset złotych, zakup książek - kolejny koszt, miesięczny bilet na komunikację miejską - 55 zł. I jeszcze trzeba mieć na piwo, no i jakąś szamę. Gdzie można zjeść tanie obiady w Warszawie i odłożyć trochę więcej pieniędzy na inne przyjemności? Sprawdźcie tanie restauracje w Warszawie, w których za porządny obiad nie zapłacicie więcej niż 17 zł!

Spodobało ci się? Polub nas

Większość studentów, zaciskających pasa podczas trwania roku akademickiego, prawdopodobnie zadowoli się kanapką z serem i szynką zrobioną w domu lub kupioną na uczelni, czy własnoręcznie ugotowanym obiadem. Obecnie zakup nawet taniej kanapki to koszt kilku złotych, a na gotowanie w domu nie zawsze jest czas - bo następnego dnia kolokwium, a jeszcze trzeba przeczytać stertę książek. Żeby mieć energię do nauki, wypadałoby też przynajmniej raz w ciągu dnia zjeść coś ciepłego i pożywnego.

Tanie obiady w WarszawieTanie obiady w Warszawie Eat it na Grochowskiej - Jacek Marczewski/ Agencja Wyborcza.pl Eat it na Grochowskiej - Jacek Marczewski/ Agencja Gazeta

Czy w Warszawie jest możliwe, żeby na mieście zjeść tani obiad, który nie byłby kebabem lub chińczykiem? Jest i w niektórych miejscach to istne niebo w gębie! Naszym zdaniem lokali z niedrogim pożywnym jedzeniem wciąż jest zdecydowanie za mało. Ich oferta również mogłaby być bardziej różnorodna. Ale nie narzekajmy. Są też i tanie restauracje w Warszawie. Sprawdźcie, gdzie warto wybrać się na tani obiad w Warszawie. Dane przygotował dla nas portal Zomato.pl .

Na pierwszej mapce zaznaczone zostały restauracje we wszystkich dzielnicach Warszawy oprócz Śródmieścia (będzie na kolejnej).

(kliknij na mapkę, aby powiększyć)

Tanie obiady w Warszawie/ metrowarszawa.pl

Jak widać na mapce, kebab, McDonald's, KFC czy kanapki Oscar to nie jedyna opcja obiadowa dla studenta. W wielu lokalach w Warszawie można zjeść naprawdę smacznie za przystępną cenę. Większość lokali oferuje dania kuchni polskiej, czyli tzw. dania domowe. Wśród najbardziej przez nas polecanych miejscówek znalazły się bezdyskusyjnie restauracje Czerwony Rower na Targowej 82 na Pradze, Eat it na Grochowskiej 173/175, Dwa Kartofelki na ul. Cybernetyki 9, Prasowy przy ul. Marszałkowskiej 10/16. Bar Mleczny Maślanka przy Jana Pawła II 43A/ lok. 34 czy Polska Bistro przy ul. Marywilskiej 44. Za 15 zł można w tych miejscach zjeść porządny i do tego przepyszny obiad. Lokale te nie przypominają również barów mlecznych z czasów PRL - są czyste, estetyczne, hipsterskie.

Osobna mapka poświęcona wyłącznie Śródmieściu - bo tu jest najwięcej lokali - znajduje się poniżej.

(kliknij na mapkę, aby powiększyć)

Tanie obiady w Śródmieściu/ metrowarszawa.pl

Nie oznacza to, że nie warto wybrać się na tani obiad do jednego z barów mlecznych. Dawna stylistyka wraca do łask, a moda na PRL wciąż jest żywa. Naszymi ulubionymi barami mlecznymi są: Bar Sady na Żoliborzu (ul. Krasińskiego 36), Bar Bambino na ul. Kruczej 21, Bar Familijny przy Nowym Świecie 39, Bar Mleczny Marymont przy ul. Marymonckiej 49, Domowe jadło przy Polnej 13, Ząbkowski przy Ząbkowskiej 2, Kefirek przy Kondratowicza 25 na Bródnie czy Bar Gdański przy ul. Andersa 33.

Tanie obiady w WarszawieTanie obiady w Warszawie Czerwony Rower - Adam Stępień/ Agencja Wyborcza.pl Czerwony Rower - Adam Stępień/ Agencja Gazeta

Tanie obiady w WarszawieTanie obiady w Warszawie Fot. Przemek Wierzchowski/Agencja Wyborcza.pl Bar Bambino w Warszawie - Przemek Wierzchowski/ Agencja Gazeta

Jeśli komuś przeje się kuchnia polska, jest alternatywa w postaci np. coraz bardziej popularnych pierożków. Pierożki są tanie i pożywne, i w wielu miejscach - naprawdę smaczne. Ogromny sukces odniosły knajpki  To Tu , których w Warszawie są już cztery (na Saskiej Kępie - Niekłańska 33/11, na Kabatach na Wąwozowej 36, na Żoliborzu na Słowackiego 12 i na Gocławiu na Bora Komorowskiego 5F).

Tanie obiady w WarszawieTanie obiady w Warszawie To Tu/ Facebook.com To Tu/ Facebook.com

Tzw. Dim Sumy (pierożki na parze) można również zjeść na Kruczej 41/43 w Parowozie , na Służewiu w Harbińskich Pierożkach (Aleja Wilanowska 363 lo. 45) oraz w Parniku (w Śródmieściu na Chmielnej 98, na Woli (Wolska 50A) i na Ursynowie - Al. KEN 84). A jeśli wolicie pierogi bardziej tradycyjne, to tanio zjecie je na Muranowie w Krainie Pierogów (al. Jana Pawła II 61 lok. 210), w Klucha od Ucha do Ucha na Al. Jana Pawła II 32 oraz na Woli na Ogrodowej 67 w Pielmieni Chinkali .

Tanie obiady w WarszawieTanie obiady w Warszawie Makaroni/ Facebook.com Makaroni/ Facebook.com

Coraz bardziej popularne robią się również makarony. Tani makaron z dobrym sosem "w kubeczku" dostaniemy w dwóch fajnych miejscówkach w Warszawie - Makaroni na Puławskiej 11 oraz w Makarun przy Rondo Waszyngtona 9A.

Polecamy również wstąpić czasem na coś mniejszego, ale bardzo smacznego - specjał bałkański - burka ( Bałkańską Ulicą , Okrzei 28) albo na pyszną kanapkę na ciepło w Buła i Spóła na Hrubieszowskiej 6 na Woli.

Pozostałe knajpy z tanim żarciem:

Falafel Bejrut (Senatorska 40) - najlepszy falafel w mieście

Cafe Bar Libo (Aleja Waszyngtona 46) - pyszne domowe jedzonko

Restauracja pod Różą (Przyokopowa 31) - domowe, makarony

Spiżarnia (Al. Jerozolimskie 87) - domowe

Bar Złota Kurka (Marszałkowska 55/73) - domowe

Kura do biura (Aleja Wilanowska 363) - kurczaki

Leniwiec (Kazimierza Wyki 2A) - domowe

Wurst Kiosk (Zwycięzców 17) - kiełbaski

Bar u Wojtka (Dickensa 15A) - domowe

Jak u Mamy (Grenadierów 2) - domowe

Domowe Smaki (Factory Ursus) - domowe

Kraina Smaku (Wolska 50A lok. 14) - domowe

Więcej o: