Czy Warszawa pobije Światowy Rekord Guinnessa? Ostatnia szansa na udział w grze na gigantycznej planszy Monopoly!

Jeszcze tylko do jutra (2 września) można zgłosić swoją drużynę do gry na megaplanszy Monopoly, na której 6 września warszawiacy chcą pobić Światowy Rekord Guinnessa na największą planszę tej gry.

Spodobało ci się? Polub nas

Zgłoszenia można dokonać na stronie www.zagrajwmonopoly.pl . Bicie rekordu jest częścią obchodów 80. urodzin gry Monopoly oraz świętowaniem sukcesu, jakim jest obecność Warszawy na planszy globalnej edycji gry - "Monopoly Here & Now Edycja 2015".

W niedzielę 6 września na uczestników festiwalu "Warszawa jest trendy" czeka wyjątkowa atrakcja. Przed Pałacem Kultury i Nauki zostanie rozłożona rekordowo duża plansza do gry Monopoly. Na powierzchni 400 m2 będzie można zmierzyć się w jednej z czterech, 30-minutowych rozgrywek Monopoly.

Trzyosobowe drużyny, które 6 września staną do rywalizacji o nieruchomości zlokalizowane na planszy, organizatorzy wyłonią na podstawie przesłanych zdjęć konkursowych. Fotografie powinny przedstawiać wszystkich członków drużyny z elementami gry Monopoly. Mogą to być na przykład opakowanie gry czy jej elementy - plansza, karty lub pionki. Ułatwieniem zadania może być replika najpopularniejszego pionka - auta Monopoly - wyeksponowana w salonie Empik przy ulicy Marszałkowskiej. Mile widziane i wysoko oceniane będą również zdjęcia w strojach nawiązujących do gry czy ubioru Pana Monopoly. W zabawie liczą się przede wszystkim kreatywność i dobry humor!

Monopoly Warszawa Dwudziestolecie międzywojenneMonopoly Warszawa Dwudziestolecie międzywojenne Monopoly Warszawa Dwudziestolecie międzywojenne, fot. R. Motyl Monopoly Warszawa Dwudziestolecie międzywojenne, fot. R. Motyl

Fani Monopoly, którym nie uda się zakwalifikować do zabawy poprzez konkurs fotograficzny, będą mieli jeszcze jedną szansę, aby stanąć na rekordowo dużej planszy. Podczas wydarzenia około godziny 13.00 przeprowadzony zostanie dodatkowy konkurs. Drużyny, które popiszą się najlepszą wiedzą o mieście Warszawa oraz grze Monopoly będą mogli stanąć do rywalizacji w grze.

Warto powalczyć o miejsce na planszy, gdyż w turnieju do zdobycia są atrakcyjne nagrody. Uczestnicy wszystkich 5 rozgrywek otrzymają limitowane edycje gry "Monopoly Here and Now 2015", a zwycięzcy turnieju (gry finałowej) dodatkowo gry Monopoly "Warszawa Dwudziestolecie Międzywojenne" .

Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00. Zwycięzcy czterech rozgrywek, jakie przeprowadzone zostaną na ogromnej planszy, wystąpią w grze finałowej. Gra ta będzie ważna również ze względu na przeprowadzony przed nią oficjalny pomiar planszy na potrzeby próby pobicia Światowego Rekordu Guinnessa?.

Próba odbędzie się według określonych przez organizację zasad. Zgodnie z wymogami, pomiar planszy musi być przeprowadzony przez profesjonalnego geodetę w towarzystwie dwóch niezależnych świadków, którzy wyłonieni zostaną spośród uczestników imprezy. Dwie osoby mają zatem szansę wziąć bezpośredni i czynny udział w tym niezwykle ważnym momencie, jakim jest próba ustanowienia nowego rekordu.

Monopoly_Gameboard_Warszawa_NO_DIELINESMonopoly_Gameboard_Warszawa_NO_DIELINES Monopoly Gameboard Warszawa Monopoly Gameboard Warszawa

- Pragniemy w ten sposób nie tylko świętować 80. urodziny znanej na całym świecie planszówki, lecz także podziękować Polakom za pomoc w osiągnięciu sukcesu, jakim jest obecność Warszawy na planszy globalnej edycji gry - "Monopoly Here & Now Edycja 2015" - mówi Joanna Leitner, dyrektor marketingu Hasbro, producenta gry Monopoly.

Dzięki 100 tysiącom głosów oddanych na stolicę zajęła ona 6. pozycję w gronie 22 miast na globalnej planszy Monopoly Here & Now 2015. Zagwarantowało to miejsce na żółtym polu, co oznacza, że Warszawa jest jedną z najdroższych nieruchomości w grze. To ogromny sukces, biorąc pod uwagę fakt, że o kartę własności "Warszawa" będą grać fani Monopoly w aż 113 krajach na całym świecie, gdzie gra jest już dostępna.

Warszawa obok Londynu i Nowego Jorku

Na planszy Monopoly Here & Now 2015, która 26 sierpnia 2015 roku miała swoją premierę, pojawiły się w sumie 22 miasta z 6 kontynentów. Gracze zawalczą nie tylko o Warszawę, lecz także o takie metropolie, jak Londyn, Nowy Jork czy Hong Kong. Czeka na nich również wiele nowości. Po planszy będą się oni przemieszczać przy użyciu unikatowych złotych pionków nawiązujących do znanych budowli - między innymi Statui Wolności, wieży Eiffla czy Sfinksa. Tym, co odróżnia światową edycję gry od jej klasycznej wersji, są również paszporty, w których gracze będą zbierać pieczątki z odwiedzanych miast. Kto pierwszy skompletuje je w swoim dokumencie, wygrywa rozgrywkę.

Zabawie, która już 6 września będzie miała miejsce pod Pałacem Kultury i Nauki, towarzyszyć będzie również szereg dodatkowych atrakcji - ścianka fotograficzna z ogromnym pionkiem do gry, możliwość spotkania Pana Monopoly i zrobienia sobie z nim pamiątkowego zdjęcia, a także kącik dla dzieci czy liczne konkursy.

Więcej o: