Na Chłodnej coraz cieplej. Rusza Festiwal Kino i Kuchnia - cykl filmów kulinarnych Chłodna

Ulica Chłodna doczekała się cyklicznego festiwalu, doskonale wpisującego się w aktualny, rekreacyjny i odczarowujący przeszłość charakter tej części Woli. Kino i Kuchnia - cykl filmów kulinarnych Chłodna rozpoczyna się już dziś.

Spodobało ci się? Polub nas

Kino i Kuchnia  - cykl filmów kulinarnych Chłodna jest efektem spontanicznej współpracy Fundacji Rozwoju Kinematografii, agencji lokalnej promocji LokaLOVE, serwisu gastronomicznego Zomato.pl z restauratorami z ulicy Chłodnej. Do projektu włączyły się lokale "U Chłopaków", "Cafe Furkot" i "Do Woli".

Kino i Kuchnia na ChłodnejKino i Kuchnia na Chłodnej Kino i Kuchnia na Chłodnej Kino i Kuchnia na Chłodnej

Ulica Chłodna to jedna z popularniejszych lokalizacji na pograniczu Woli i Śródmieścia. Bogata historycznie, jako dawny obszar warszawskiego getta, powinna proponować warszawiakom ofertę kulturalną wysokiej jakości.

Sprzyja temu fakt rewitalizacji ul. Chłodnej w latach 2010-2011, która stworzyła reprezentacyjną przestrzeń, doskonałą do spędzenia czasu ciut na uboczu zgiełku centrum.

Kino i Kuchnia na ChłodnejKino i Kuchnia na Chłodnej Kino i Kuchnia na Chłodnej Kino i Kuchnia na Chłodnej

Za najbardziej rozpoznawalny symbol getta uznawana jest kładka (w przeszłości łącząca małe i duże getto), niejako "otwierająca" Skwer Popiełuszki, który może służyć jako bulwar spotkań, również z kulturą.

Ze skwerem sąsiadują restauracje, do których uczęszczają mieszkańcy i przyjezdni zarówno w celach służbowych, jak i towarzyskich. Nie zostało jednak do tej pory (czyli od 4 lat) zorganizowane wydarzenie, podczas jakiego współpracujący na ulicy Chłodnej restauratorzy, mogliby stać się naturalnymi gospodarzami dla swoich gości i mieszkańców.

Kino i Kuchnia na ChłodnejKino i Kuchnia na Chłodnej Kino i Kuchnia na Chłodnej Kino i Kuchnia na Chłodnej

W stolicy zaczęło brakować cyklicznych wydarzeń kulinarnych nie będących jedynie targami lub warsztatami. Znikają również festiwale filmowe o tematyce kulinarnej (np. Kuchnia+ Food Film Fest, Good Food Fest).

Kino i Kuchnia - cykl filmów kulinarnych Chłodna odbędzie się w trzy kolejne piątki: 28 sierpnia oraz 4 i 11 września. Wydarzenia będą zaczynały się ok. godziny 17 pokazami i warsztatami, w których będzie mogła uczestniczyć publiczność i restauracyjni goście.

- Kino i Kuchnia to przegląd kulinarny, którego w Warszawie jeszcze nie było. W urokliwym otoczeniu zobaczymy to, co najlepsze na dużym ekranie i na talerzu. Zaprezentujemy propozycje filmowe, które w wyjątkowy sposób łączą dwie wielkie sztuki - Film i Gotowanie. W wydarzeniu nie zabraknie także samych Artystów-Kucharzy. Festiwal to połączenie dobrego smaku i wakacyjnego relaksu - mówi Marcin Dumieński, prezes Fundacji Rozwoju Kinematografii.

Kino i Kuchnia na ChłodnejKino i Kuchnia na Chłodnej Kino i Kuchnia na Chłodnej Kino i Kuchnia na Chłodnej

Specjalnie dla gości Festiwalu Kino i Kuchnia kulinarne show przygotuje Magdalena Perszke, uczestniczka programu Top Chef, a obecnie szef kuchni "Cafe Furkot", natomiast sommelierzy z Faktorii Win opowiedzą o tradycji wina oraz nauczą go smakować. Goście festiwalu będą mieli szansę zakupić najlepsze lokalne owoce, warzywa i produkty z internetowego targu Rano Zebrano, który tylko na tę okazję przez kilka godzin stanie się stacjonarnym. Smak tych produktów poznamy na warsztatach kulinarnych.

A w filmowym menu zarówno klasyka, jak i nowości! Podczas festiwalu wyświetlone zostaną filmy "Szef", "Czerwona obsesja" i "Smak curry".

Więcej o: