Warszawa dołączy do miast, które mają swoje Monopoly. "To będzie wyjątkowa gra"

"Warszawa. Dwudziestolecie Międzywojenne? to pierwsza na świecie edycja historyczna tej popularnej gry. Niebawem poznamy jej szczegóły.

Spodobało ci się? Polub nas

W Europie swoją grą mogą pochwalić się: Berlin, Monachium i Marsylia. W Polsce pierwszy był Gdańsk, już w połowie lipca gra o tym mieście pojawiła się na rynku, zaś na samej planszy nie zabrakło m.in. PGE Areny, Galerii Bałtyckiej oraz Politechniki Gdańskiej.

Jednak to nasza stołeczna edycja będzie najbardziej wyjątkowa, gdyż będzie to pierwsza na świecie edycja historyczna. Na taki pomysł wpadli sami wydawcy Monopoly. Po naradach ze stołecznym ratuszem zdecydowano się, że gra będzie dotyczyła okresu międzywojennego. Według ratusza, to okres dynamiczny, ciekawy i ważny w rozwoju Warszawy.

- Gra Monopoly "Warszawa. Dwudziestolecie międzywojenne" będzie fascynującą podróżą do miasta, które niesione entuzjazmem po odzyskaniu wolności zmieniało się i piękniało. Wybitne dzieła polskich architektów - nowoczesne i funkcjonalne - oraz styl i koloryt ówczesnego życia stolicy przyczyniły się do nazywania przedwojennej Warszawy "Paryżem Północy". Gra jest próba wskrzeszenia urody tamtej Warszawy, jest opowieścią o mieście pełnym kontrastów, z niezwykła żywotnością wykorzystującym krótki czas 20 lat pomiędzy wojnami. Na planszy znajduje się blisko 30 obiektów przedstawiających wybrane warszawskie biurowce, gmachy użyteczności publicznej, szkoły wyższe i instytucje naukowe oraz modernizowany w latach 30. XX wieku transport. Środek planszy wypełnia mapa Warszawy z 1933 roku. Nie czekaj, rzuć kostka, wykonaj ruch, dokonaj transakcji i zbij fortunę w pierwszej na świecie edycji retro gry Monopoly - czytamy w opisie gry.

Nad materiałem merytorycznym pracowali pracownicy centrum komunikacji społecznej, varsavianiści, oraz stołeczny konserwator zabytków.

Już w następny weekend będziemy mogli wypróbować warszawskie Monopoly. W ramach 50-godzinnego maratonu wydarzeń rozrywkowych, sportowych  i kulturalnych "Warszawa jest trendy" organizatorzy zapowiadają bicie światowego rekordu Guinessa w grze na największej planszy Monopoly "Warszawa. Dwudziestolecie międzywojenne."

Nie może was tam zabraknąć, a my już wiemy w co będziemy grać w długie jesienne wieczory.

Więcej o: