Bielany kulturalną dzielnicą Warszawy? Dzięki wsparciu miejskich radnych będzie wciąż rozwijana

To, że Bielany rozwijają się w niesamowitym tempie, wiemy nie od dzisiaj. Bardzo często docierają do nas informacje o nowym miejscu lub propozycji kulturalnej właśnie w tej dzielnicy. Jak pisze Wawalove, możemy się spodziewać jeszcze więcej inicjatyw - radni postanowili wesprzeć Biealny, przekazując na kulturę 10 mln zł.

Spodobało ci się? Polub nas

Władze dzielnicy, jak czytamy w serwisie , rozwijają swoje przedsięwzięcia pod hasłem: "Kultura dostępna dla wszystkich". Jednym z działań jest przekazanie 10 mln zł właśnie na działania kulturalne, których już na Bielanach nie brakuje.

W jednej z najatrakcyjniejszych obecnie dzielnic Warszawy znajduje się 20 różnych instytucji kulturalnych (m.in. Bielański Ośrodek Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury "Bielany" lub choćby ostatnio otwarte prywatne centrum kultury Dzika Historia ). Mieszkańcy mają ponadto do dyspozycji koncerty jazzowe w Podziemiach Kamedulskich, seanse w "Kinie za Rogiem" czy też imprezy plenerowe wokół przy stacji metra Słodowiec i Wawrzyszew, jak choćby kino letnie w ramach Filmowej Stolicy Lata.

Bielany kulturalna dzielnica WarszawyBielany kulturalna dzielnica Warszawy Bielański Ośrodek Kultury/ Facebook.com Bielański Ośrodek Kultury/ Facebook.com

Jak widać, na tym się nie skończy. Władze Bielan, jak czytamy w serwisie, chcą wykorzystać 10 mln zł, np. na wsparcie lokalnych inicjatyw, Bielański Ośrodek Kultury czy też zupełnie nowe imprezy plenerowe. Dodatkowy wydatek to kupno sprzętu multimedialnego potrzebnego do ich profesjonalnej obsługi.

Więcej o: