W Warszawie pojawiło się prawie sto nowych ławek. Już doszło do kradzieży

- 1,1 tys. odmalowanych, 300 naprawionych i 95 nowych - tak dbamy o stołeczne ławki - chwalił się jeszcze kilka dni temu Zarząd Oczyszczania Miasta. Teraz apeluje: - Krótko po oddaniu ławek mieszkańcom dwie ukradziono. Prosimy mieszkańców o czujność, a świadków zdarzenia o kontakt z komisariatem przy ul. Żeromskiego 7".

Spodobało ci się? Polub nas

Większość nowych ławek rozlokowano w miejscach postulowanych przez samych mieszkańców. Stanęły m.in. przy ulicy Targowej, w al. KEN i al. Zjednoczenia. Nad stanem technicznym ławek na bieżąco czuwa Zarząd Oczyszczania Miasta, który w miarę potrzeb naprawia je i odmalowuje. Kolejnych 15 ustawionych zostanie jesienią na terenie Bemowa. ZOM w miarę potrzeb naprawia je i odmalowuje. Koszt remontów i zakupu ławek to około 228 tys. zł.

Ponadto, odnowiono już ławki ustawione między innymi przy al. Solidarności, przy ulicach Rodowicza "Anody", Wąwozowej, Stryjeńskich oraz w parkach Skaryszewskim, Ujazdowskim, Praskim, Polu Mokotowskim, Fosa i Stoki Cytadeli.

Wakacyjny lifting przeszło też 20 żeliwno-drewnianych ławek ustawionych na Nowym Świecie. By spacerowanie po najpopularniejszym deptaku w stolicy było jeszcze przyjemniejsze, odnowiono wysłużone ławki na odcinku od ronda de Gaulle'a do ul. Świętokrzyskiej.

Jak informuje ZOM, już doszło do kradzieży kilku ławek. - 8 ławek na prośbę mieszkańców ustawiono w al. Zjednoczenia na odcinku od ul. Marymonckiej do ul. Żeromskiego. Niestety, krótko po oddaniu ich mieszkańcom dwie ukradziono. Zniknęły żeliwno-drewniane z oparciem w okolicy al. Zjednoczenia 29. Koszt ukradzionych ławek to 2,5 tys. zł. Dostaliśmy sygnał, że do kradzieży przygotowano również trzecią ławkę, w której odkręcono śruby. Sprawa została zgłoszona Policji, a śruby w ławkach dokręcone. Prosimy mieszkańców o czujność, a świadków zdarzenia o kontakt z komisariatem przy ul. Żeromskiego 7" - poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta.

Więcej o: