To ostatnie dni Tęczy na pl. Zbawiciela. Postoi tylko do końca wakacji

Instalacja ze sztucznych kwiatów autorstwa Julity Wójcik miała być symbolem tolerancji przed Euro 2012. Płonęła aż sześć razy, dziś jest pod stałym nadzorem straży miejskiej. Z pl. Zbawiciela zniknie pod koniec sierpnia.

Spodobało ci się? Polub nas

(Pierwszy dzien Teczy na Placu Zbawiciela(Pierwszy dzien Teczy na Placu Zbawiciela Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

Jak przypomina dzisiejsza Stołeczna już w grudniu Tęczy kończą się urzędowe pozwolenia na miejsce pośrodku pl. Zbawiciela . W związku z tym Instytut Adama Mickiewicza do którego Tęcza należy chce ją zdemontować i przenieść w inne miejsce.

- Dopóki nie zakończymy rozmów z partnerami, nie chcemy podawać ich nazw - zastrzega w rozmowie ze Stołeczną Magdalena Mich.

Plac Zbawiciela, podpalona teczaPlac Zbawiciela, podpalona tecza Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Mimo tego warszawiacy już dyskutują, gdzie Tęcza stanie. Najczęściej wymienia się Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim. Internauci, którzy włączyli się do dyskusji, chętnie widzieliby ją m.in. na placu na Rozdrożu, w Wilanowie, koło BUW na Powiślu, a nawet na Wawelu.

Portal Culture.pl zachęca internautów, by dzielili się swoimi zdjęciami z Tęczą - powstanie z nich wirtualny album. Instalacja ma być rozebrana pod koniec wakacji. Wtedy też zacznie się jej renowacja: czyszczenie, zabezpieczenie stalowej konstrukcji przed korozją, wymiana kwiatów. Podobny remont odbył się już dwa lata temu. - W weekend 22-23 sierpnia na pl. Zbawiciela stanie fotomat - zapowiada Stołecznej Magdalena Mich, rzeczniczka Instytutu Adama Mickiewicza, właściciela Tęczy.

Więcej o: