Seniorzy na rowery! Pierwsza taka akcja w Warszawie

W parku Bródnowskim uruchomiona została wypożyczalnia trójkołowych rowerów. To zasługa trzech pań ze stowarzyszenia Targówek w Spódnicy. Jadąc takim pojazdem starsze osoby nie będą musiały się bać, że się przewrócą.

Spodobało ci się? Polub nas

30 lipca na terenie boiska "Syrenka", znajdującego się w Parku Bródnowskim, odbyła się inauguracja pierwszego w Warszawie systemu pt. "3 KÓŁKA" - publiczny rower trójkowy. Projekt "3 Kółek" zainicjowany został przez stowarzyszenie Targówek w Spódnicy. Radne Targówka, jednocześnie pomysłodawczynie inicjatywy trzech kółek - Katarzyna Górska Manczenko, Joanna Mroczek oraz Iwona Wujastyk - radna m.st. Warszawy, przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Targówek, przygotowały dużą atrakcję dla seniorów .

Seniorzy rowerSeniorzy rower Urząd Dzielnicy Targówek/ facebook.com Urząd Dzielnicy Targówek/ facebook.com

Jak czytamy na fan page'u Urzędu Dzielnicy Targówek, pomysł wprowadzenia trójkołowych rowerów został opracowany na podstawie uwag zgłaszanych przez seniorów. - Osoby w starszym wieku często skarżyły się na problemy z zachowaniem równowagi na tradycyjnych dwukołowych rowerach . Trójkołowce eliminują konieczność zachowania równowagi przez kierującego, ponieważ stabilna konstrukcja roweru gwarantuje bezpieczeństwo - czytamy na stronie.

Zakup trzech rowerów sfinansowany został przez ZTM. Dysponentem rowerów będzie VIII Ogród Jordanowski na Targówku. Rowery udostępniane będą bezpłatnie. Wszyscy chętni do bezpłatnego skorzystania z trójkołowców proszeni są do udania się na teren boiska Syrenka, gdzie rowery będą udostępniane. Rower można zarezerwować dzwoniąc pod numer telefonu 535-884-237. W koszu rowerowym może zmieścić się około 20 kilogramów bagażu

Więcej o: