Pierwsza w Warszawie Kawiarnia Terapeutyczna - na Ursynowie. "Warsztaty i konsultacje na każdą kieszeń"

Kawiarnia Terapeutyczna działa na Ursynowie już od października 2014 roku. - Organizujemy warsztaty, wykłady, konsultacje, wieczory filmów psychologicznych, terapie indywidualne, grupowe. Chcemy, aby Terapeutyczna była miejscem wspomagającym rozwój osobisty, lepsze rozumienie własnej osoby, poprawę komunikacji z innymi ludźmi, i naukę umiejętności przydatnych w życiu codziennym - mówi Martyna Stefańska, pracowniczka Terapeutycznej Kawiarni.

Spodobało ci się? Polub nas

Pomysłodawcą Terapeutycznej Kawiarni jest Sylwia Sitkowska, założycielka Przystani Psychologicznej. - Terapeutyczna powstała na bazie potrzeb naszych klientów. Chcieliśmy stworzyć miejsce wszechstronne, w którym będziemy prowadzili spotkania psychoterapii z możliwością opieki nad dzieckiem w czasie trwania sesji, organizowali warsztaty psychologiczne i psychoedukacyjne o szerokim zakresie tematycznym, i stwarzali wspaniałą atmosferę rozwoju osobistego - mówi Martyna Stefańska, pracowniczka Terapeutycznej.

Kawiarnia TerapeutycznaKawiarnia Terapeutyczna Kawiarnia Terapeutyczna/ Facebook.com Kawiarnia Terapeutyczna/ Facebook.com

Ale Terapeutyczna to nie tylko poradnia psychologiczna. To również po prostu lokal, w którym można zjeść ciastko, napić się kawy, poczytać książkę, popracować przy laptopie czy po prostu się zrelaksować.

Jak informuje Martyna Stefańska, każdy może przyjść do kawiarni na konsultację psychologiczną. - Oferujemy konsultacje indywidualne, dla par i małżeństw, seksuologiczne, rodzinne, konsultacje z psychologiem dziecięcym i dotyczące obszaru uzależnień - tłumaczy. - Jeżeli klient waha się, na jaki rodzaj wizyty i do jakiego specjalisty najlepiej zapisać się w konkretnej sprawie, chętnie udzielamy pomocy telefonicznie, mailowo oraz osobiście - przy dobrej kawie - dodaje.

Kawiarnia TerapeutycznaKawiarnia Terapeutyczna Kawiarnia Terapeutyczna/ Facebook.com Kawiarnia Terapeutyczna/ Facebook.com

Warsztaty odbywające się w Terapeutycznej są bardzo różnorodne. Są warsztaty z refleksoterapii, z medytacji w śpiewie, z komunikacji w bliskich relacjach, z samoświadomości czy z asertywności. - Chcemy, aby Terapeutyczna była miejscem wspomagającym rozwój osobisty, lepsze rozumienie własnej osoby, poprawę komunikacji z innymi ludźmi i naukę umiejętności przydatnych w życiu codziennym. Prowadzimy warsztaty z elementami coachingu, relaksacji, integracji grupowej, psychoedukacji, i wiele, wiele innych - mówi Martyna.

Kawiarnia TerapeutycznaKawiarnia Terapeutyczna Kawiarnia Terapeutyczna/ Facebook.com Kawiarnia Terapeutyczna/ Facebook.com

Jak twierdzi Stefańska, dużą popularnością cieszą się w Terapeutycznej wieczory filmów psychologicznych, głównie ze względu na możliwość zapoznania się z filmem zmuszającym do refleksji oraz podzielenie się swoimi spostrzeżeniami z innymi oglądającymi. - Wspólnie z uczestnikami zbieramy się w naszej sali warsztatowej, następuje krótka prelekcja dotycząca tematyki filmu, a po seansie spotykamy się w części kawiarnianej, aby razem z psychologiem przedyskutować problematykę przedstawionej historii - mówi Martyna.

Wieczory filmowe są zawsze bezpłatne, co tydzień wyświetlany jest inny film psychologiczny. W najbliższym czasie będą to takie obrazy jak:

05 i 07.08 - "Podwójne życie Weroniki"

14.08 - "Taksówkarz"

19 i 21.08 - "Gra"

28.08 - "Szósty zmysł "

Warto odwiedzić Kawiarnię Terapeutyczną, żeby sprawdzić, czy dana forma terapii nam odpowiada. - Zazwyczaj pierwsze warsztaty z zakresu danej tematyki są otwarte i bezpłatne, jeżeli wydarzenie cieszy się dużą popularnością i otrzymujemy od uczestników prośby o powtórzenie warsztatu, włączamy go do naszej stałej oferty - mówi Martyna.

Cena za uczestnictwo w spotkaniu, jak informuje Martyna, waha się w zależności od tematyki zajęć. - Zawsze jednak staramy się, by była to cena "na każdą kieszeń", i aby z warsztatu mogli skorzystać zarówno studenci, osoby pracujące, jak i bezrobotne - mówi. Niektóre warsztaty odbywają się np. "za donacją", czyli dobrze widziane jest, jeśli ktoś wrzuci coś do "przysłowiowego kapelusza".

Kawiarnia znajduje się na Ursynowie przy ul. Braci Wagów 20 lok. U1, ale jak mówi Martyna, jej pomysłodawczyni nie wyklucza otwarcia podobnych kawiarni w innych lokalizacjach. - Nie wykluczamy, że kiedyś otworzymy kolejne kawiarnie, ale w najbliższej przyszłości na pewno pragniemy skupić się na rozwoju placówki ursynowskiej. Wszelkie dalsze działania będą uzależnione, tradycyjnie, od potrzeb naszych klientów - podsumowuje Martyna.

Przykładowe ceny:

Wieczory filmowie - bezpłatne

Terapia grupowa - 60 zł/ spotkanie (2 godziny raz w tygodniu)

Terapia indywidualna - 120 zł/ 50 min, 180 zł/ 90 min

Otwarty warsztat (np. Potęga bezbronności - 4 sierpnia lub komunikacji w bliskich relacjach) - 20 zł

Więcej o: