W Warszawie ładniej niż w Rzymie? Tak - odpowiadają Włosi. I zachwycają się Nowym Światem

Popularny profil Roma fa schifo porównał dwie najdroższe ulice: w Warszawie i Rzymie. I co widzimy na zdjęciach? Elegancki Nowy Świat i ... zaniedbany, brudny plac Via Veneto. Kolaż zdjęć robi furorę w sieci.

Spodobało ci się? Polub nas

Via Veneto, to jedna z najdroższych ulic w Rzymie we Włoszech. Jest bohaterką filmu "La Dolce Vita" Federico Felliniego. To spowodowało, że ulica stała się niezwykle popularna - założono na niej wiele luksusowych kawiarni sklepów. Ma na niej swoją siedzibę wiele najlepszych rzymskich hoteli, znajduje się też tu Ambasada Stanów Zjednoczonych. Mimo to nie cieszy się popularnością wśród rdzennych mieszkańców...

- Rzym to wstyd naszego kraju... Jest to najgorsza europejska stolica ... Karygodna i brudna... - skomentował porównanie jeden z internautów. - Cierpliwości, każdy kraj ma swoje piękno, ale trzeba dbać o swoje miasto, Rzym jest piękny, ale musi być lepiej zarządzany - wtóruje mu inna włoska internautka i zachęca do odwiedzenia Polski, a dokładnie kopalni soli w Wieliczce.

komentarze włoskich internautów na temat Warszawykomentarze włoskich internautów na temat Warszawy Roma fa schifo Roma fa schifo

Jednak największe zachwyty przypadły Warszawie.

Ja nie mogę się doczekać, aż tam wrócić.. Zawsze zdjęcia mojej, 7 miesiące temu..! Bije miasta, żeby było jasne..!

Ja w warszawie są został niedawno, miasto bez zarzutu, przynajmniej na stare miasto i okolice, na przedmieściach, jest oczywiste, że sytuacje się zmieniają. Ale miasto jest leczona pod okiem strasznego wielu czynników wojskowych i ochrone, rzeczowy, bez intruzów wszędzie, a przede wszystkim żyć.

Rzeczy, które w rzymie nie są postrzegane przez dziesiątki lat.

- Nie mogę się doczekać, żeby tam wrócić.. - czytamy. - Warszawa bije inne miasta, żeby było jasne...! - W Warszawie byłem niedawno, miasto bez zarzutu, przynajmniej Stare Miasto i okolice, na przedmieściach, sytuacje się zmieniają. Internauta docenił też stolicę za bezpieczeństwo.  - Nie ma tu na każdym kroku intruzów.

- A najlepsze jest to, że Warszawa była taka nawet ponad 15 lat temu - pisze ktoś inny.

Nawet warszawskie donice, które budziły tak wiele kontrowersji, gdy pojawiły się w zeszłym roku na ulicach, doczekały się uznania, chociaż zwrócono uwagę na brak drzew na Nowym Świecie. Zapewne Włosi nie zdają sobie sprawy, że wielu warszawiaków wolałoby drzewa.

- No dobrze, ale czy oni mają Koloseum i słońce przez cały rok? - pyta się ktoś inny. - Szkoda, ze w Rzymie nie nie ma organizacji, ale widać, że w Warszawie nie ma drzew, więc liście nie mają z czego spadać - jednak i te komentarze spotkały się z mało przychylnym odzewem internautów.

Więcej o: