"Chcemy, żeby Local był w każdej dzielnicy". Właściciele klubokawiarni na Ursynowie podbijają Mokotów

Właściciel ursynowskiej klubokawiarni Local, która przy Komisji Edukacji Narodowej działa już od pięciu lat, lada dzień otworzy kolejną miejscówkę - tym razem na Mokotowie. Drugi Local powstanie w miejscu klubu Arytmia na ulicy Sandomierskiej 13. Ale, jak mówi manager klubokawiarni, to nie koniec "wędrówki" Localu po Warszawie.

Spodobało ci się? Polub nas

- Local to nie klubokawiarnia, to styl życia. Tak mówią ludzie, którzy przychodzą do nas na Ursynów. Staramy się, aby to miejsce było jak najbardziej otwarte, aby jakością swojej obsługi i przyjacielskim podejściem przyciągało do siebie ludzi - mówi Maciej Duch, manager Localu. - Stawiamy na lokalność i sąsiedzkie relacje, chcemy również wpływać na atmosferę dzielnicy, w której działamy, np. poprzez udział w Budżecie Partycypacyjnym czy organizowaniu takich akcji, jak "Budzimy Ursynów" czy "Zrób to na kwadracie". Tę samą ideę chcemy przenieść również na Mokotów, oczywiście jesteśmy elastyczni, będziemy dostosowywać się do charakteru dzielnicy oraz jej mieszkańców - dodaje.

Local MokotówLocal Mokotów Local na Ursynowie/ Facebook.com Local na Ursynowie/ Facebook.com

Local-matka znajduje się na Ursynowie, przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej 47. Działa tam już od pięciu lat. Przyciąga młode, ale i starsze osoby, a nawet seniorów. - Ludzi, którzy przychodzą do Localu spotykam w sklepie osiedlowym czy w metrze. Większość gości znam z imienia, bo odwiedzają nas bardzo często. Wciąż widuję tych, którzy pięć lat temu organizowali u nas swoje 18-ste urodziny, a teraz, już jako studenci, wpadają ze znajomymi na piwko. Liczę na to, że podobnie będzie na Mokotowie - mówi Maciej Duch.

Local MokotówLocal Mokotów Local na Ursynowie/ Facebook.com Local na Ursynowie/ Facebook.com

Ideą Localu, jak sama nazwa wskazuje, jest lokalność. W klubokawiarni swoje miejsce znajdą okoliczni mieszkańcy, ale i artyści, jak dj-e. - Wielu świetnych ludzi gra u nas swoje sety, tym samym zapewniając rozrywkę gościom, a sobie możliwość zaprezentowania się przed publiką, poćwiczenia warsztatu - mówi Maciej. - Chcemy, aby również w Localu na Mokotowie takie osoby mogły występować ze swoim repertuarem - dodaje.

Local MokotówLocal Mokotów materiały prasowe materiały prasowe

Nowy Local będzie się mieścił przy ulicy Sandomierskiej 13, tam gdzie do tej pory działał klub Arytmia. - To świetne miejsce, które ma duży potencjał - ogromną kuchnię, która do tej pory nie była wykorzystana, duży bar oraz piwnicę, gdzie będzie można organizować różne eventy - mówi Maciej. Jak podkreśla manager Localu, w nowym miejscu nie będą się jednak odbywały typowe imprezy do samego rana. - Będzie to raczej miejsce na "bifor", w którym fajnie posiedzieć przy dobrym koktajlu czy piwku, pobujać się do setów dj-a, a potem ewentualnie wyjść na Mazowiecką czy Parkingową i tam kontynuować imprezę. Nie wykluczam jednak, że okazjonalnie, jak na Halloween czy Dzień Dziecka nie będziemy organizować czegoś większego, z bardziej komercyjnym repertuarem - opowiada.

Jednym z "punktów programu" Localu na Mokotowie na pewno będą imprezy w stylu WBW (Warszawska Bitwa Wolnostylowa), czyli tzw. freestylowe bitwy na rymy. - W Arytmii tego typu bitwy odbywały się mniej więcej co miesiąc. Na pewno będziemy chcieli zachować tę tradycję - mówi Maciej. Właściciele Localu otwarci są również na imprezy prywatne, jak urodziny czy spotkania biznesowe.

Do września Local na Sandomierskiej będzie działał przede wszystkim jako bar i przede wszystkim w godzinach popołudniowo-wieczornych. - Będzie można u nas wypić koktajle przygotowywane przez profesjonalnych barmanów i oczywiście piwo. Standardowo będzie można również nabyć kawę czy napoje bezalkoholowe, jak lemoniadę. Wszystko w przystępnych cenach - mówi Maciej. Za piwo zapłacimy więc od 7 do 10 zł, za koktajl od 12 do 20 zł, a za lemoniady od 5 do 12 zł. Będą również cotygodniowe promocje i zniżki, np. dla studentów.

Local MokotówLocal Mokotów Local na Ursynowie/ Facebook. com Local na Ursynowie/ Facebook. com

We wrześniu właściciele planują uruchomić kuchnię oraz działać również przedpołudniami. - Prawdopodobnie będziemy zaczynać od 11, ale nie wykluczamy otwierania Localu wcześniej, od około 7 rano. Będziemy odpowiadać na zapotrzebowanie mieszkańców Mokotowa - mówi Maciej.

Właściciele mają w planach otwarcie kolejnych Locali w innych dzielnicach Warszawy. - Plany są dalekosiężne, ale nie ukrywam, że wymaga ciężkiej pracy znalezienie odpowiedniego miejsca, czyli lokalu, który udałoby się przemianować na Local. Widzimy ogromny potencjał w Tarchominie czy Żoliborzu, gdzie ta lokalna społeczność zaczyna prężnie działać, a także Wilanowie. Ale na razie nie mogę powiedzieć, jakie są nasze plany co do kolejnych Locali - mówi Maciej.

Oficjalne otwarcie Localu na Mokotowie - 8 sierpnia.

Więcej o: