Inwestorzy wieżowca na Woli udostępniają przestrzeń dla lokalnych mieszkańców! Kino plenerowe...

Pomiędzy budynkami Mennica Legacy Tower w przyszłości powstanie ogólnodostępny plac z elementami małej architektury i zielenią. Zanim jednak rozpocznie się budowa, inwestorzy zdecydowali się udostępnić swoją przestrzeń na działania kulturalne skierowane do najbliższych sąsiadów i mieszkańców dzielnicy.

Spodobało ci się? Polub nas

- Z myślą o podniesieniu atrakcyjności tego obszaru wolskiego Mirowa, Golub GetHouse oraz Mennica Polska S.A. - inwestorzy Mennica Legacy Tower - uporządkowali i otworzyli część terenu przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej, na którym aranżowane są atrakcje przygotowane przede wszystkim dla lokalnej społeczności  - czytamy w informacji prasowej.

Pod koniec czerwca rozpoczął się tam już cykl 10 projekcji kina plenerowego , które odbywają się w piątkowe wieczory i potrwają do końca wakacji. Na amatorów kina pod chmurką, realizowanego wspólnie z warszawską Filmową Stolicą Lata, czekają leżaki, koce, stojaki na rowery oraz food-truck.

Repertuar kina letniego:

piątek, 31 lipca - 21:45 Sugar Man (2012) reż. Malik Bendjelloul

piątek, 7 sierpnia - 21:15 Sekretne życie Waltera Mitty (2013) reż. Ben Stiller

piątek, 14 sierpnia - 21:15 Aviator (2004) reż. Martin Scorsese

piątek, 21 sierpnia - 21:15 Wall Street (1987) reż. Oliver Stone

piątek, 28 sierpnia - 21:15 Marzyciel (2004) reż. Marc Forster

W połowie sierpnia na terenie inwestycji otwarta zostanie plenerowa wystawa pt. "Nowi warszawiacy. Historie awansów społecznych drugiej połowy XIX wieku". Bohaterami ekspozycji - organizowanej wspólnie przez Muzeum Woli oraz inwestorów Mennica Legacy Tower - są ludzie, których losy stały się kanwą dla opowieści o modernizującym się mieście i przemianach społecznych.

Wystawa plenerowa na terenie przyszłego wieżowca Mennica Legacy Tower jest częścią Festiwalu "Nowi Warszawiacy. Aktualizacja", będącego nowym projektem Białołęckiego Ośrodka Kultury, Muzeum Woli, oddziału Muzeum Warszawy, Miasta Stołecznego Warszawa oraz Domu Kultury Działdowska.

- Bardzo się cieszę, że prywatni partnerzy angażują się w organizację akcji społecznych. To dobry prognostyk na przyszłość, zwłaszcza w kontekście przesuwającego się centrum miasta w kierunku Woli. Inwestorzy nie zapominają o naszych mieszkańcach i planując swoje inwestycje dbają o przyjazną przestrzeń publiczną, która w przyszłości może być wykorzystywana m.in. do organizacji przedsięwzięć kulturalnych - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Mennica Legacy TowerMennica Legacy Tower Mennica Legacy Tower/ materiały inwestora Mennica Legacy Tower/ materiały inwestora

Mennica Legacy Tower to kompleks biurowy składający się ze 130-metrowej wieży i sąsiadującego z nią budynku, który powstanie w kwartale ulic Prosta-Żelazna-Pereca-Waliców w Warszawie. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane jest na przełom 2015 i 2016 roku.

Więcej o: