Kino letnie Warszawa. Interesujące i ambitne kino plenerowe w Plażowej [REPERTUAR]

Żeby tego było mało, to miejsc organizujących kino letnie w Warszawie dołącza Plażowa. Kino letnie odbywać się będzie co tydzień w poniedziałek.

Spodobało ci się? Polub nas

- Letnie kino plenerowe w Plażowej to świetna okazja do obejrzenia filmu inaczej niż zwykle. Na leżaku, kocu, na leżąco, na stojąco - forma dowolna - piszą organizatorzy.

Po filmie, który zobaczycie już 27 lipca wnioskujemy, że repertuar Plażowej zapowiada się interesująco i ambitnie. Już w najbliższy poniedziałek zobaczycie magiczny film dokumentalny opowiadający historię przyjaźni Tadeusza Rolke - 82-letniego mistrza fotografii reportażowej - i 15-letniego zafascynowanego fotografią Michała.

"Osią narracji jest letni projekt fotograficzny - tytułowa podróż, w którą wyruszają bohaterowie. Przez miesiąc jeżdżą po całej Polsce starym kamperem, w którym organizują ciemnię i z którego dokumentują życie miasteczek odwiedzanych na trasie, angażując spotkanych ludzi i wręczając im efekty fotograficznych spotkań. Nauka fotografowania jest tylko pretekstem, by pokazać ewolucję relacji mistrz-uczeń, towarzyszącą kolejnym fotograficznym zadaniom" - czytamy w opisie filmu. Start o godzinie 21:30. Wejście za darmo.

Kolejne pokazy kina plenerowego w Plażowej odbędą się kolejno - 3, 10, 17, 24, 31 sierpnia.

03.08 - Ida - P. Pawlikowski

10.08 - Nagi Lunch - D. Cronenberg

17.08 - Mama - X. Dolan

24.08 - Czarny Kot, Biały Kot - E. Kusturica

31.08 - Tango - C. Saura

07.09 - Cinema Paradiso - G. Tornatore

Więcej o: