"Live at CDQ" - niezwykła seria wydawnicza już w sprzedaży

Po CDQ zostały wspomnienia i setki godzin zarejestrowanych koncertów i imprez. Pierwsze z nich otwierają najnowszą serię wydawniczą ?Live at CDQ?. Na początek Dub Syndicate, Transmisja i The Toesters. Będą następne.

Spodobało ci się? Polub nas

CDQ powstał w styczniu 2000 r. i od razu stał się miejscem skupiającym indywidualności. Jako pierwsi w Polsce gościli takie gwiazdy, jak m.in. Arrested Development, Stereolab, Peaches, Gogol Bordello, Jimi Tenor, Lee Perry, Gonzales, Donna Regina, Julian Marley i wielu innych. Nikt tego nie policzył, ale Jarek Guła, szef CDQ twierdzi, że na Burakowskiej odbyło się ok. 2 tyś. imprez. Od 2007 r. na scenie CDQ zagrało kilkaset kapel w ramach Mazowieckiej Sceny Muzycznej, imprezy organizowanej przez powołaną przy CDQ fundację Kopalnia Złota.

CDQCDQ CDQ CDQ

Poza organizacją koncertów klub wspierał wszystkich potrzebujących pomocy: od początkujących albo bankrutujących artystów, przez kocie azyle, organizacje charytatywne, po młodych gniewnych wizjonerów, feministki i ruch LGBT.

- Przez 15 lat istnienia klubu nagrywałem prawie wszystko - opowiada Jarek Guła - Mam ponad 8 terabajtów materiału. Nie mam tylko koncertu Juliana Marley'a i Stereolab, pozostałe mam i staram się o zgodę na ich wydanie. Na pierwszy ogień Dub Syndicate i Transmisja, The Toesters, za chwilkę Fun - Da - Mental i - mówi.

CDQCDQ CDQ CDQ

Albumy są limitowane i numerowane podwójnie, z jednej strony z numerem z kolejnością serii, z drugiej, odręcznie z numerem egzemplarza. Płyty są podróżą w czasie, oddają charakter jaki panował w klubie, gdzie królowało reggae, dub, punk i szeroko rozumiana alternatywa.

CDQCDQ CDQ CDQ

Kolekcja płytowa CDQ to nie tylko frajda dla sentymentalnych bywalców. To gratka dla fanów, bo koncerty nagrywane w niedużych klubach mają zupełnie inny klimat niż wielkostadionowe produkcje. Są bardziej intymne, a często dzięki temu, że artysta stoi pół metra od publiczności, bardziej prawdziwe i szczere.

Wszystkie tytuły z kolekcji są wydawane w limitowanym nakładzie 1000 szt.

"Kolekcja płytowa CDQ to nie tylko frajda dla sentymentalnych bywalców. To gratka dla fanów, bo koncerty nagrywane w niedużych klubach mają zupełnie inny klimat niż wielkostadionowe produkcje. Są bardziej intymne, a często dzięki temu, że artysta stoi pół metra od publiczności, bardziej prawdziwe i szczere" - czytamy na stronie CDQ Wszystkie tytuły z kolekcji są wydawane w limitowanym nakładzie 1000 sztuk. Szczegóły dotyczące albumu znajdziecie tu .

Więcej o: