"Zakaz pedałowania" przy warszawskim ZOO. Na Pradze sprzedają koszulki z wulgarnymi nadrukami

Na Pradze, tuż przy warszawskim ZOO, jak donosi Wawalove.pl, pojawiły się stoiska z koszulkami z wulgarnymi napisami: "Zakaz pedałowania" lub "Nienawidzę pierd... nierobów". Co na to sprzedawcy? - To satyra. Poza tym każdy nienawidzi pedałów.

Spodobało ci się? Polub nas

W serwisie Wawalove.pl 14 lipca pojawiły się zdjęcia przedstawiające stoisko z koszulkami, na których są wulgarne oraz homofobiczne napisy. Stoisko, jak informuje serwis, stoi przy samym wejściu do Ogrodu Zoologicznego, na terenie parku. Napisy są spore, widoczne z daleka.

Reporterzy Wawalove postanowili zapytać sprzedawcę na stoisku, czy nie dostrzega problemu w tym, że odwiedzający ZOO lub bawiące się w parku dzieci mogą obejrzeć tego typu treści. - Dajcie spokój, przecież to wesołe - powiedział WawaLove.pl handlarz. - "Zakaz pedałowania" jest pana zdaniem wesoły?" - zapytali dziennikarze. - To satyra - odpowiedział i dodał: - Poza tym każdy nienawidzi pedałów.

Jak informuje serwis, za wynajem stoisk z handlem obwoźnym odpowiada delegatura Biura Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Dzielnicy. "Wydaną przez nich zgodę opiniuje także, odpowiedzialny za park Zarząd Oczyszczania Miasta. Jednak ZOM sprawdza tylko, czy dane stoisko nie zagraża parkowej zieleni. Iwona Fryczyńska, rzeczniczka Zarządu powiedziała WawaLove.pl, że w tym roku ich urząd nie wydawał żadnej opinii w podobnej sprawie" - czytamy w serwisie.

Rzeczniczka prasowa Pragi Północ Beata Bielińska-Jacewicz w rozmowie z serwisem podkreśliła, że Urząd Dzielnicy nie podpisywał z handlowcem z Parku Praskiego żadnej umowy. Obiecała ponadto, że będzie Urząd przyjrzy się podobnym stoiskom pod kątem treści.

Więcej o: