Klub na dachu - już wkrótce otwarcie Level 27 - 800 metrów kwadratowych z tarasem na 27. piętrze Millennium Plaza

Na 27. piętrze Millennium Plaza przy Placu Zawiszy powstaje nowy klub na dachu - Level 27. Czy będzie konkurencją dla równie świeżego lokalu na dachu Spektrum Tower The View Warsaw? Widok równie imponujący, przestrzeń - jeszcze bardziej.

Spodobało ci się? Polub nas

- Wschody i zachody słońca są tu wyjątkowe. Level 27 jest po to, żeby podziwiać i jedno, i drugie - mówi manager nowego klubu na dachu - Level 27, którego otwarcie już 25 lipca.

Zobacz wideo

Dopiero co podziwialiśmy widok z 31. piętra (również rooftopu) klubu na dachu  The View Warsaw , a już na mapie Warszawy wyrasta kolejny lokal na szczycie wieżowca. Spotkaliśmy się z managerem klubu, żeby przekonać się, czy będzie on poważną konkurencją dla The View Warsaw. Pewne jest jedno - widok jest równie powalający, co z wieżowca na Twardej, właściciele klubu na dachu (dwóch inwestorów z zagranicy) mają jednak trochę inny pomysł na lokal niż właściciele The View.

Leve 27 kluby na dachuLeve 27 kluby na dachu metrowarszawa.pl metrowarszawa.pl

Leve 27 kluby na dachuLeve 27 kluby na dachu metrowarszawa.pl metrowarszawa.pl

Po pierwsze - lokal jest zdecydowanie większy - na 800 m.kw. przestrzeni mieści się taras oraz duże klub pod dachem z toaletami, szatnią, miejscem do tańczenia, strefą VIP oraz didżejką. Ta przestrzeń będzie do użytku gości jeszcze w tym sezonie. Drugi taras, będący naturalną kontynuacją pierwszego, zostanie natomiast otwarty dopiero w przyszłym roku. Cała przestrzeń zapewnia możliwość podziwiania całej panoramy Warszawy.

- Dzięki tym trzem strefom będziemy kiedyś w stanie organizować nawet trzy różne imprezy - nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na pierwszym tarasie grało R'n'B, w środku House, a na drugim tarasie chillout - opowiada manager Level 27.

Leve 27 kluby na dachuLeve 27 kluby na dachu materiały prasowe materiały prasowe

To, co również odróżnia klub na dachu Level 27 od The View Warsaw to godziny otwarcia. - W poniedziałki będzie nieczynne, ale już od wtorku do niedzieli do Level 27 odwiedzać będzie można od 13 - 14 do późnych godzin wieczornych, a weekendy do samego rana dnia następnego - tłumaczy manager klubu. Bo ideą miejsca, jak opowiada manager klubu, nie jest wyłącznie "dobra impreza".

- To miejsce będzie pełnić przede wszystkim funkcję relaksacyjną - wszystko w imię filozofii "slow down", czyli "zwolnij". Chcemy, aby u nas goście robili wszystko we właściwym tempie, delektowali się każdą sekunda, minutą, nie liczyli czasu. - tłumaczy manager. - W ciągu dnia każdy będzie mógł odwiedzić to miejsce - wjechać na 27. piętro, napić się dobrej kawy, koktajlu alkoholowego lub bezalkoholowego z fit menu, zjeść małą przekąskę oraz podziwiać widok. A jeżeli zdecyduje się zostać, to będzie mógł wziąć udział w imprezie klubowej, która w sposób naturalny zagości w tym miejscu - dodaje.

Manager Level 27 podkreśla, że klub nie chce się zamykać również na osoby, które po prostu - będą miały ochotę wjechać na szczyt Millennium Plaza i zobaczyć panoramę Warszawy. - Mamy swój pomysł na to, jak to zorganizować, ale nic nie będę zdradzał - dodaje.

Leve 27 kluby na dachuLeve 27 kluby na dachu metrowarszawa.pl metrowarszawa.pl

Klub jest jeszcze w trakcie remontu, manager nie udzielił więc zgody na publikację zdjęć nieukończonego wnętrza. Udało nam się jedynie sfotografować łazienkę, w której akurat jak odwiedzaliśmy klub panowie wykładali podłogę monetami o nominale 1 centa. Charakterystycznym elementem wystroju klubu będą również miedziane rury oraz lampy z żarówkami Edison Style, dające ciepłe i przyjemne światło.

Leve 27 kluby na dachuLeve 27 kluby na dachu metrowarszawa.pl metrowarszawa.pl

Jak poinformował nas manager, klub nie będzie typową dyskoteką. - Bary będą oczywiście podświetlane LEDami, ale wyłącznie w barwach amber gold oraz ciepłej białej. Na tarasie umieścimy wygodne kanapy 360 stopni z niskimi stolikami, części wewnętrznej nie będziemy sztucznie wypełniać meblami, chcemy, żeby po tej przestrzeni ludzie poruszali się swobodnie. Liczba stolików oraz miejsc siedzących zwiększy się oczywiście w ciągu dnia - opowiada manager.

Jak podkreślił manager, klub nie będzie się koncentrował na ściąganiu zagranicznych artystów. - Chcemy angażować przede wszystkim polskich muzyków i dj-ów, m.in. z Małopolski i Pomorza, wśród których naszym zdaniem są istne perełki. Poza tym, zależy nam, aby cena za wstęp na imprezę była stała i mógł na nią przyjść każdy - tłumaczy manager Level 27. W ciągu dnia wejście będzie bezpłatne, impreza natomiast ma być w stałej cenie 20 zł.

Kluby na dachu Warszawa Level 27Kluby na dachu Warszawa Level 27 metrowarszawa.pl metrowarszawa.pl

Manager nie wyklucza również, że na tarasie klubu na dachu Millennium Plaza będą organizowane nie tylko imprezy klubowe lub całodzienne posiadówki. - Taki taras to skarb, bierzemy pod uwagę to, aby zimą go zadaszyć i ogrzać, tak żeby i poza sezonem goście mogli cieszyć się widokiem. Może pomyślimy o rozszerzeniu oferty gastronomicznej - opowiada. Właściciele klubu mają również w planach zaaranżowanie innego piętra w budynku. Na razie manager nie zdradza, które to będzie piętro oraz co dokładnie będzie się na nim znajdowało.

Podobnie jak w przypadku klubu na dachu The View Warsaw byliśmy pod dużym wrażeniem Level 27. To, co jednak nas niepokoi to potencjalny  hałas , który w przypadku lokalu na Twardej, daje się we znaki mieszkańcom okolicznych bloków. Podobnie jak Paweł Bieńskowski, manager Level 27 zapewniał, że wieżowiec usytuowany jest w takim miejscu, że muzyka dobiegająca ze szczytu nie powinna zakłócać nikomu spokoju. Rzeczywiście Level 27 nie jest tak "gęsto" otoczony przez bloki co The View Warsaw. Doszły nas jednak słuchy, że muzykę ze szczytu Spektrum Tower na Twardej (po stronie Placu Grzybowskiego) słychać jeszcze na ulicy Żelaznej. Jak zwykle, czas pokaże, czy i właściciele Level 27 będą musieli uszanować mieszkających wokół ich klubu mieszkańców.

Więcej o: