Od poniedziałku na ulice Warszawy wyjadą tandemy z Veturilo

Od 6 lipca w ramach Veturilo, można będzie wypożyczać również tandemy. Obecnie jest ich zaledwie 10, ale jeśli będą cieszyły się dużym powodzeniem ma być ich więcej. Rowery są dostępne na takich samych zasadach, jak pozostałe jednoślady Veturilo.

Spodobało ci się? Polub nas

Z tandemów można korzystać na takich samych zasadach, jak z pozostałych rowerów Veturilo . Osoby, które są już zarejestrowane w systemie nie muszą dokonywać żadnych dodatkowych formalności - od dziś mają do wyboru rowery standardowe lub tandemy.

Osoby, które jeszcze nie korzystały z Warszawskiego Roweru Publicznego, ale chciałyby się wybrać na przejażdżkę dwuosobowym jednośladem zachęcamy do zarejestrowania się w systemie. Tak jak w przypadku normalnych rowerów pierwszych 20 minut jest bezpłatne.

Z tandemów mogą korzystać jednocześnie dwie osoby o łącznej wadze nie przekraczającej 227 kilogramów.

Uwaga! Nie można wozić pasażerów na bagażniku.

Rowery zostaną udostępnione na okres wakacyjny. Po okresie testów oraz sprawdzeniu jakim zainteresowaniem będą się cieszyły zostanie podjęta decyzja o pozostawieniu ich na stałe lub wycofaniu z oferty. Rowery są już dostępne na stacjach rowerowych, a ich lokalizację można sprawdzić na stronie www.veturilo.waw.pl

Warszawski Rower Publiczny Veturilo został uruchomiony w sierpniu 2012 roku z 55 stacjami i tysiącem rowerów. Obecnie (od początku marca do końca listopada) można korzystać już z 198 stacji i prawie 3 tys. rowerów.

W systemie jest zarejestrowanych ponad 310 tys. użytkowników, z czego ponad 50 tys. przystąpiło do Veturilo w tym roku. Od 2012 roku rowery wypożyczano ponad 5 milionów razy, z czego już milion w tym roku.

Przysyłajcie nam swoje zdjęcia z przejażdżek tandemami. Najfajniejsze opublikujemy na naszym Facebooku. Nasz adres: metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: