Jeziorko na Targówku otwarte! Co prawda bez wieży widokowej i możliwości kąpieli, ale z kajakami i rowerami wodnymi

Prace ciągnęły się miesiącami, nerwy zalewały urzędników z Targówka, ale w końcu się udało. Dzielnica zyskała jedno z najpiękniejszych miejsc rekreacyjnych w Warszawie.

Spodobało ci się? Polub nas

Już dziś można mniemać, że jeziorko przy ul. Bardowskiego na Elsnerowie stanie się przebojem tego lata. Powstało jako częściowa rekompensata za spalarnię śmieci i nie można się w nim kąpać, ale już samo przebywanie nad jeziorem daje przyjemność. Miejsce, gdzie dosłownie nie ma niczego, zapełni się ludźmi, a okoliczne lasy zyskają "oddech".

Tak ma wyglądać wieża widokowa nad jeziorkiem na TargówkuTak ma wyglądać wieża widokowa nad jeziorkiem na Targówku Tak ma wyglądać wieża widokowa nad jeziorkiem na Targówku. Materiały prasowe Tak ma wyglądać wieża widokowa nad jeziorkiem na Targówku. Materiały prasowe

Jak donosi serwis tustolica.pl - jeszcze kilka dni temu wydawało się, że otwarcia na początku lipca nie będzie. Okazało się, że budowana nad brzegiem zalewu wieża widokowa ze ścianką wspinaczkową została źle zaprojektowana i inny architekt musi przygotować wszystko od nowa, co postawiło pod znakiem zapytania udostępnienie mieszkańcom całego terenu. Media donosiły, że jezioro zostanie otwarte po sezonie, prawdopodobnie jesienią. Jednak się udało.

- Wieża pozostanie niestety w budowie aż do września. Wyegzekwujemy od projektanta karę za to opóźnienie - mówi burmistrz Sławomir Antonik.

Już od dziś można na Elsnerowie popływać kajakiem i rowerem wodnym.

Szkoda tylko, że kąpać się nie można...

Więcej o: