Urzędnik chce powiększyć mieszkania. ZGN zmienia decyzję w dwa dni. Na korzyść urzędnika

Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami zmienia decyzję dotyczącą mieszkania przy ul. Koperniaka na korzyść urzędnika zaledwie z dwa dni. Jak donosi stowarzyszenie Miasto Jest Nasze mieszkaniem zainteresowany jest ?znany urzędnik państwowy?.

Spodobało ci się? Polub nas

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze alarmuje:

- Dotarliśmy do dokumentów z których wynikają niepokojące fakty. Sprawa dotyczy mieszkania przy ulicy Kopernika, którym od jakiegoś czasu interesuje się jeden ze znanych urzędników państwach, który chce je nabyć w celu połączenia z posiadanym już przez siebie lokalem - mówi Karol Perkowski, rzecznik prasowy stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

"Znanym urzędnikiem państwowym" jest samorządowiec i radca prawny, były wiceprezydent Warszawy, a dziś przewodniczący jednego z centralnych organów administracji państwowej.

Sprawę już kilka miesięcy temu dwukrotnie opisywała Gazeta Wyborcza. Chodzi o Andrzeja Jakubiaka i o niewielki, liczący niespełna 25 m kw. pustostan. Ostatni lokator wyprowadził się w 2012 r. Kiedyś obydwa lokale stanowiły jeden apartament, który w latach 60. został podzielony na dwa mieszkania. Jakubiak po nagłośnieniu sprawy w kwietniu domagał się przeprosin od śródmiejskich radnych Jana Śpiewaka (Miasto Jest Nasze) i Krzysztofa Sobolewskiego (PiS), a także posła tej partii Jacka Sasina. Jakubiak uważał, że radni wprowadzili opinię publiczną w błąd. Podali bowiem, że lokal został wyceniony na 3,9 tys. zł za metr, podczas gdy w rzeczywistości rzeczoznawca określił wyższą cenę - 5,8 tys. zł za metr. Dlatego domagał się od nich publicznego sprostowania tych informacji. Z kolei od Sasina oczekuje przeprosin za sugestię, że doszło do korupcji politycznej.

Miasto jest NaszeMiasto jest Nasze Miasto jest Nasze Miasto jest Nasze

Dokumenty, które dostaliśmy od Miasto jest Nasze przedstawiają dwie decyzje Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami:

Pierwsza z nich datowana na 28.03.2015 r. jest z punktu widzenia zainteresowanego negatywna ponieważ mówi, że mieszkanie przy ulicy Kopernika jest oddzielną nieruchomością, co oznacza, że lokal ten nie może zatem zostać połączony z mieszkaniem będącym już w jego posiadaniu.

Drugi dokument, wydany zaledwie dwa dni później, opatrzony datą 01.04.2014 r. zawiera zmienioną decyzję Zarządu o 180 stopni! Tym razem zgodnie z wolą zainteresowanego lokal nie może stanowić oddzielnej nieruchomości.

- Nasuwa się pytanie, jaką motywacją kierował się ZGN zmieniając diametralnie swoją decyzję w tak zatrważającą krótkim czasie? - pyta Karol Perkowski, rzecznik prasowy stowarzyszenia Miasto Jest Nasze - Miasto jeszcze nie podjęło decyzji, ale jak widać, sprawa jest sukcesywnie popychana na korzyść urzędnika. Pytania o bezstronność ZGN-u nasuwają się same - dodaje Perkowski.

Zdaniem Miasto Jest Nasze, fakt zmienianych z dnia na dzień decyzji może świadczyć o poważnych naruszeniach ratusza. Komisja Rewizyjna dla dzielnicy Śródmieście wystosowała wczoraj pismo do ZGN-u z prośbą aby w trybie pilnym urząd udostępnił protokół z kontroli budowlanej, oraz wyjaśnił sprawę ze sprzecznymi ze sobą dokumentami.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy też przedstawicieli ratusza. Odpowiedzi jeszcze nie otrzymaliśmy.

Więcej o: