Znajdź słowa dla Grochowa - rusza konkurs na hymn dzielnicy. Do wygrania: sława i chwała na Grochowie!

Grochów to Twoje miejsce na świecie? Kochasz go tak bardzo, że chcesz podzielić się swoim uczuciem ze wszystkimi wokół? Weź udział w konkursie na tekst piosenki o Grochowie organizowanym przez sąsiedzki Chór "Grochów". Zapisz się w historii swojej dzielnicy, zawalcz o wieczną sławę i chwałę! Do wybranego w ten sposób tekstu zostanie skomponowana muzyka, a Chór "Grochów" włączy pieśń do swojego repertuaru.

Spodobało ci się? Polub nas

A wszystko zaczęło się od dwóch rozśpiewanych grochowskich dziewcząt - Mai Sadłowskiej i Ilony Kryszkiewicz, które wpadły na pomysł, by stworzyć na Grochowie sąsiedzki chór. Pomysł przerósł ich oczekiwania i trafił prosto w serca grochowskich sąsiadów i mieszkańców dzielnicy.

Chór 'Grochów'Chór "Grochów" Chór "Grochów" Chór "Grochów"

Szybko okazało się, że Grochowiacy to naprawdę nieźle rozśpiewane towarzystwo, do tego spragnione wspólnego działania. Z czasem Chór "Grochów" trafił pod dach Centrum Społecznego Paca 40, gdzie raz w tygodniu odbywają się próby.

 

- Pomysł na "Hymn dla Grochowa" zrodził się z potrzeby wyrażenia dwóch rzeczy, które łączą wszystkich grochowskich chórzystów: miłości do muzyki i miejsca, w którym mieszkamy. Ponieważ nie znaleźliśmy pieśni, która w pełni wyrażałaby nasze uczucia - postanowiliśmy zaprosić naszych sąsiadów do wspólnego stworzenia piosenki o Grochowie - muzycznej wizytówki naszej dzielnicy - piszą na swoim blogu grochowscy chórzyści, którzy uczestnikom konkursu, a zwłaszcza zwycięzcy wieszczą wieczną sławę i chwałę w dzielnicy.

Chór 'Grochów'Chór "Grochów" Chór "Grochów" Chór "Grochów"

- Wszystkie liryczne chwyty dozwolone! Z radością czytać będziemy i hymny, i ody, i podwórzowe ballady. Teksty mogą być inspirowane warszawskim folklorem, opiewać miejsca i ludzi Grochowa, jego codzienne zdarzenia, przyrodę czy niepowtarzalny klimat - przekonują.

Wybór zwycięskiego tekstu odbędzie się w dwóch etapach. W pierwszym - Jury złożone z Grochowskich artystów, dziennikarzy i aktywistów wybierze kilka najlepszych tekstów, na które w drugim etapie będą mogli zagłosować wszyscy mieszkańcy Grochowa.

Do wybranego w ten sposób tekstu zostanie skomponowana muzyka, a Chór "Grochów" włączy tak powstałą pieśń do swojego repertuaru.

Chór 'Grochów'Chór "Grochów" Chór "Grochów" Chór "Grochów"

Do odważnych świat należy. Skoro już nawet krakowskie Łagiewniki - Borek Fałęcki, czyli Dzielnica IX wyśpiewuje z dumą swój hymn (...My łagiewniczanie i my borkowianie, jesteśmy jednością jako krakowianie, jesteśmy jednością -  jak orzeł i reszka! Śpiewamy z  radością:  Dobrze się tu mieszka! Bo w naszej Dziewiątce, bo w naszej Dzielnicy, radni są zaradni, dobrzy społecznicy) to czemu piękny i zielony Grochów miałby milczeć? Tym bardziej, że dla szerszej społeczności kojarzy się tylko z... przepiciem.

 

Czas to zmienić! Do piór!

Więcej informacji znajdziecie tu

Więcej o: