Vege to nie tylko dieta. Przekonasz się o tym podczas drugiej edycji Slow Weekend w Soho Factory

Podczas drugiej edycji Slow Weekend, która odbędzie się w dniach 20-21 czerwca na terenie Soho Factory, zaprezentuje się ponad 400 wystawców. Oprócz atrakcji dla dzieci, designerskich mebli, ciuchów i dodatków, organizatorzy proponują uczestnikom strefę VEGE i nie chodzi tu tylko o jedzenie

Spodobało ci się? Polub nas

Slow Weekend to największa impreza w Polsce promująca modny ostatnio trend "Slow" -  czyli styl życia stojący w opozycji do coraz większego pędu i nadmiernego konsumpcjonizmu. Trend lansuje zdrowy, powolny a także etyczny styl życia.

slow weekendslow weekend Slow Weekend Slow Weekend

Slow WeekendSlow Weekend Slow Weekend Slow Weekend

Podczas nadchodzącego wydarzenia będziecie się mogli o tym przekonać odwiedzając m.in. strefę VEGE, w której znajdziecie nie tylko wegetariańskie przysmaki. W namiocie Magazynu Vege będzie można kupić książki o tematyce wegetariańskiej i pro zwierzęcej, oraz gadżety (torby, koszulki, drobne akcesoria), z których całkowity dochód zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji Viva.

Slow WeekendSlow Weekend Slow Weekend Slow Weekend

W trakcie targów odbędzie się też wykład "Korzyści i zagrożenia diet roślinnych" przygotowany przez Wege Centrum. Będą także dostępne materiały edukacyjne dotyczące zdrowego i etycznego stylu życia oraz porady dietetyczne. Podczas imprezy będzie można kupić naturalne kosmetyki, produkowane bez chemii i nie testowane na zwierzętach.

Slow WeekendSlow Weekend Slow Weekend Slow Weekend

Podobnie jak w zeszłym roku, Slow Weekend zaangażuje się w działania charytatywne. Zbierane będą m.in. pieniądze na Schronisko dla zwierząt w Korabiewicach, a Michał Torzecki - warszawski artysta i malarz, zaprezentuje swoje prace obrazujące zwierzęta do adopcji. Część dochodu ze sprzedaży prac zostanie przekazana na rzecz Fundacji Viva.

Ale Slow Weekend to przede wszystkim: ubrania, biżuteria, akcesoria i designerskie meble. Większość z nich produkowana jest w małych ilościach lub nakładach, co sprawia, że stają się alternatywą dla sieciowych sklepów i wielkich producentów.

Slow WeekendSlow Weekend Slow Weekend Slow Weekend

Możecie też zabrać dzieciaki, organizatorzy zapewniają strefę dla najmłodszych. W programie m.in. warsztaty malowania ceramiki, kącik gier, konkurs plastyczny z nagrodami, warsztaty mydlarskie, wystawa i warsztaty kreatywne dla dzieci, tworzenie wielkiej makiety miasta wspólnie z Wydawnictwem Dwie Siostry, warsztaty tworzenia zabawek i gier edukacyjnych przy użyciu patyczków, klamerek, papierowych talerzyków i kartonów, malowanie buziek, plac zabaw dla dzieci

Slow WeekendSlow Weekend Slow Weekend Slow Weekend

W Strefie chillout na uczestników czekać będą leżaki, muzyka, drinki bezalkoholowe i alkoholowe, stoiska z make up'em i Barber Shop.

Więcej o: