Pierwszy niedzielny rejs krajoznawczy z Fundacją Ja Wisła!

Za dwugodzinny rejs w dół rzeki zapłacicie 30 zł. Organizatorzy prócz pięknej pogody i widoku Warszawy z niecodziennej perspektywy zapewniają mały poczęstunek i wiślanego przewodnika.

Spodobało ci się? Polub nas

Taki rejs to świetna okazja, żeby poznać nieznane do tej pory obszary Wisły i spojrzeć na Warszawę z innej, rzecznej perspektywy.

Trasa nie długa, w sam raz. O godz. 11:40 zbiórka na Bulwarze Wiślanym na wysokości wylotu ul. Boleść, tuż obok Fontann i w samo południe start - w dół rzeki, w kierunku północnym, aż do Bielan, Mostu Północnego i z powrotem.

PiastPiast Pierwszy niedzielny rejs krajoznawczy z Fundacją Ja Wisła! i ChaiKolą statkiem PIAST Pierwszy niedzielny rejs krajoznawczy z Fundacją Ja Wisła! i ChaiKolą statkiem PIAST

Organizatorzy - ChaiKola i Fundacja Ja Wisła - zapewniają, że będzie to niespieszny i leniwy rejs, w sam raz na upalną niedziele. Kto jednak chciałby jeszcze bardziej z niego skorzystać i poznać kilka wiślanych faktów, mitów, historii i anegdot -  będzie miał taką możliwość. Na statku PIAST będzie znakomity przewodnik wiślany, który opowie m.in. o historii Wisły, jej funkcji, życiu społecznym wokół rzeki od czasów średniowiecznych po obecne plany zagospodarowania, o przeróżnych obiektach pływających po Wiśle: od drewnianych żaglowców frachtowych, przez eko-domy na wodzie, po najnowocześniejsze łodzie motorowe, o bogactwie gatunkowym fauny i flory, o tym gdzie pływają 100 kg sumy, gdzie buszują wydry, gdzie nocują warszawskie nietoperze i w końcu o wodzie w Wiśle, jej czystości, kolorze, składzie chemicznym i możliwościach kąpania i plażowania.

Uwaga, liczba miejsc na statku ograniczona

To jak? Niedziela na wodzie?

Więcej o: